שתף קטע נבחר

בלעדי: רמדיה עשויה להיסגר סופית בשבוע הבא

היינץ-רמדיה ישראל: אם העובדים לא יסכימו לקבל פיטורים של חלק מהם - ביום רביעי הקרוב תיסגר כל פעילות החברה בארץ ושערי המפעל יינעלו. ההנהלה שכרה כבר 2 חברות שמירה. נציג העובדים: מדובר בצעדים כוחניים וחסרי תום לב

חברת היינץ רמדיה, משווקת מוצרי היינץ בישראל ובעלת מפעלי רמדיה, שנקלעה למשבר קשה עקב התקלה במזון התינוקות שהביאה למותם ולמחלתם של ילדים שצרכו את התחליפים, עשויה להיסגר כליל בשבוע הבא. כך נודע ל-ynet.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, החברה חתמה לפני מספר חודשים על הסכם עם איש העסקים יובל לוי, לפיו הוא ירכוש אותה תמורת כ-1.5 מיליון שקל. אלא שמימוש ההסכם התעכב בשל התנגדותם של עובדי היינץ רמדיה לתוכנית, שכללה פיטורים של חלק מהם.

 

היינץ רמדיה התכוונה לפטר את 52 העובדים באתר הייצור של החברה בראשון לציון. לוי יצר קשר עם 35 מהעובדים והציע להם, בעל פה, להעסיק אותם אחרי שיקנה את החברה בתנאים זהים לאלה שהועסקו בהם אצל היינץ רמדיה. אלא שההצעות נעשו כאמור בעל פה, והעובדים חששו שבסופו של דבר יישארו מחוסרי עבודה.

 

אתמול (ה') שלחה היינץ לעובדים מכתבים שבהם הציעה להם שיפוטרו ויקבלו פיצויי פיטורים של 200%, בתוספת של קרן סוציאלית לטיפול בעובדים בקשיים מיוחדים. יצוין, כי מתוך 17 העובדים האמורים לאבד את עבודתם, כמחצית הם סמנכ"לים ובכירים אחרים.

 

ואולם העובדים, באמצעות עורך הדין אריאל שמר, פנו לבית הדין לעבודה,  וקיבלו צו מניעה זמני נגד הליך הפיטורים עד יום שלישי הקרוב. ל-ynet נודע, כי אם העובדים לא יסכימו לקבל את הפיטורים עד יום שלישי, היינץ תסגור את שערי רמדיה ביום רביעי - גם את המפעל בראשון לציון וגם את מרכזי ההפצה.

 

גורמים בחברה טוענים, כי בעוד שמבחינה חוקית לא ניתן לפטר עובדים בשל צו המניעה, אין כל מניעה חוקית לסגור את החברה. אז, טוענים אותם גורמים, יישארו כל העובדים ללא עבודה, כולל מאות עובדי ההפצה שכרגע אין כוונה לפטרם. עוד נודע ל- ynet, כי הנהלת היינץ שכרה שתי חברות שמירה במטרה להחזיק את שערי המפעלים והמתקנים של החברה נעולים ביום רביעי ולמנוע התבצרויות של עובדים.

 

מהחברה נמסר בתגובה: "היינץ תעשה הכול כדי שהעובדים לא יפגעו. אולם לצערנו החברה במצב קשה ואין לנו ברירה אלא לפטר עובדים, כאשר בסופו של דבר רק כ-10 עובדים יישארו ללא עבודה. אנחנו מקווים שהעובדים יתעשתו ויבינו שמדובר בהצעה נדיבה".

 

"צעדים כוחניים וחסרי תום לב"

 

עו"ד אריאל שמר המייצג את עובדי רמדיה, מסר בתגובה כי "היינץ נוקטת שוב בצעדים כוחניים וחסרי תום לב כלפי מועסקיה". לטענתו, לחברה אין לחברה כוונה לשלם לעובדים פיצויים של 200% אלא של 128% בתוספת כספים שונים המגיעים להם ממילא, ושאינם חלק מהפיצויים.

 

שמר קורא להנהלה ללכת עם העובדים להליך של גישור כפי שהמליץ בית הדין לעבודה.   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מפעל רמדיה בראשל"צ. השערים יינעלו?
צילום: ערוץ 2
מומלצים