שתף קטע נבחר

פגישה חיובית בין מופז לדחלאן: נשתף פעולה במעברים

שר הביטחון נועד עם השר הפלסטיני דחלאן ודן עמו בשורת נושאים אזרחיים לקראת תוכנית ההתנתקות. השניים סיכמו על שיתוף פעולה בנושא המעברים בין ישראל לרשות, כך שגם הקהילה הבינלאומית תשתתף בהוצאות. דווח על אווירה חיובית

שר הביטחון, שאול מופז, ערך הערב (יום ו') פגישה שנייה בתוך שבוע ימים עם שר פלסטיני. לאחר שנפגש במהלך השבוע עם שר הפנים, נאסר יוסף, ודן עימו בשורה של נושאים ביטחוניים הקשורים לתוכנית ההתנתקות, נועד היום מופז במשך כשלוש שעות עם השר מוחמד דחלאן בתל אביב.

 

השניים שוחחו בעיקר על נושאים אזרחיים הקשורים למגעים בין ישראל לרשות הפלסטינית ויישומם גם לקראת תוכנית ההתנתקות. בין היתר עלה נושא המעברים השונים שמפעילה ישראל באזורים שבין ישראל לרשות. מדובר במעברים רבים בהם משקיעה ישראל כספים רבים ובשיחה סיכמו השניים על שיתוף פעולה בנושא, כך שגם הקהילה הבינלאומית תשתתף בהוצאות.

 

כמו כן, שוחחו השניים על שורה של נושאים אזרחיים הקשורים לתוכנית ההתנתקות, בהם העברת סחורות הומניטריות לפלסטינים בעת ביצוע הפינוי, מתן אישורי עבודה לפועלים פלסטינים בישראל ומדיניות מעבר פלסטינים למצרים וממנה.

 

בישראל הגדירו את הפגישה "חיובית" והשניים ייפגשו בקרוב להמשך התיאום. לאחר הפגישה שוחח מופז בטלפון עם יו"ר הרשות, אבו מאזן, ועידכן אותו על שתי הפגישות שערך השבוע עם שריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פגישה חיובית. מופז ודחלאן
צילום: איי פי
צילום: CNN
עודכן על ידי מופז. אבו מאזן
צילום: CNN
מומלצים