שתף קטע נבחר

מייק טייסון הפסיד והודיע: אני פורש

אחד מהמתאגרפים וממחוללי השערוריות הגדולים בהיסטוריה הצהיר על סיום דרכו בספורט המקצועני, לאחר שהפסיד במפתיע לאירי קווין מקברייד

שני עשורים אחרי שפרץ בסערה לזירת האיגרוף, החליט מייק טייסון, מגדולי המתאגרפים ומחוללי השערוריות בהיסטוריה, להודיע על פרישה.

 

טייסון בן ה-38, אלוף העולם במשקל כבד בעבר, הפסיד לפנות בוקר (א') בוושינגטון לאירי האלמוני קווין מקברייד, לאחר שפרש לפני פתיחת הסיבוב השביעי בקרב ובישר לעולם מייד אחר כך כי הגיע זמנו לפנות את הזירה. "זה נגמר, אני סיימתי. זה פשוט לא בלב שלי יותר", אמר האמריקני במסיבת עיתונאים אחרי ההפסד המפתיע למקברייד.

 

טייסון הפסיד ב-3 מ-4 הקרבות האחרונים שקיים, הפעם לאחר שפתח מצוין. האמריקני המותש חזר לחולל שערוריות בסיבוב השישי, לאחר שנגח במקברייד בראשו וגרם לו חתך מכוער ליד עינו השמאלית. האירי הפצוע דחק את טייסון לפינתו והמשיך לשלוט בקרב, עד שטייסון החליט לזרוק את המגבת: "אני לא יכול לשקר לעצמי", הוא אמר. "אני לא מתכוון לבייש את הספורט".

 


מקברייד מכה את טייסון, הלילה (צילום: איי פי)

 

טייסון פורש במאזן של 50 ניצחנוות ו-6 הפסדים, כולל 44 נוק-אאוטים. מלבד הרקורד בזירה, יש לו גם רקורד פלילי נרחב. מעט לאחר שזכה בתואר אלוף העולם נכלא טייסון למספר שנים בעקבות אונס אותו ביצע ואחרי ששב להתאגרף נגס באוזנו של אוונדר הוליפילד, במהלך קרב על התואר העולמי. בצורה אירונית, מההפסד ירוויח טייסון 5 מיליון דולר, לעומת 150 אלף דולר בלבד שיקבל מקברייד, הגאווה החדשה של אירלנד.

 

נשים: ליילה עלי זכתה בתואר במשקל בינוני 

 

בעוד שב-MCI סנטר בוושינגטון התבזה אלוף עולם אחד, צפה בגאווה אלוף עולם אחר בבתו לוקחת את התואר העולמי. מוחמד עלי, חולה פרקינסון בימים אלה והמתאגרף הגדול בהיסטוריה בעבר, ראה את ליילה עלי מנצחת בנוק-אאוט טכני את ארין טוגיל, כבר בסיבוב השלישי.


מוחמד, ליילה והתואר העולמי, הלילה (צילום: איי פי)

 

עלי, קסיוס קליי לפני ההתאסלמות, פרץ לזירה בסיום הקרב וחיבק את ליילה, ששלחה 20 חבטות רצופות לטוגיל, לפני שהשופט הפסיק את הקרב. ליילה עלי, שנשארה בלתי מנוצחת והעלתה את מאזנה ל-0-21, אמרה לאחר הזכייה בתואר ה-WBC: "זה תמיד נהדר כשאבא שלי מגיע לקרב. זה 'מדליק אותי'".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טייסון על הקרשים, הלילה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
מקברייד חוגג עם הדגל, אחרי הניצחון הגדול
צילום: רויטרס
מומלצים