שתף קטע נבחר

שרון בניצנים: "מרוצה מאד מהתקדמות העבודות"

ראש הממשלה סייר אתמול במפתיע ביישובים האמורים לקלוט את מפוני הרצועה - ניצן, מבקיעים וכרמייה. בניגוד לסיורו הקודם באזור מלפני כחודש, הביע הפעם שרון שביעות רצון מההתקדמות בבנייה

הפעם הוא מרוצה: ראש הממשלה, אריאל שרון, ביקר אתמול בשעות הצהריים (יום א') באתרים בהם צפויים מפוני גוש קטיף להשתכן - ביישובים ניצן, מבקיעים וכרמייה. "העבודות מתקדמות בקצב משביע רצון עד מאוד", אמר שרון. לביקור התלוו מנכ"ל לשכתו של שרון, אילן כהן, וסמנכ"ל משרד הביטחון, ויקטור בר-גיל.

 

 

שרון קיים את הביקור במסגרת מאמציו להילחם בקמפיין של המתנחלים הטוענים כי אין להם לאן לעבור וכי דבר אינו מוכן פחות משלושה חודשים לפני מועד הפינוי. במסגרת מאמציו אלו,

פתח השבוע שרון לתקשורת את ישיבת ועדת השרים לענייני התנתקות. זאת במטרה להשמיע לעיתונאים את סקירותיהם של כל ראשי המשרדים שנדרשו לדווח על ההתקדמות בתחומם.  

 

ראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, שקיים גם הוא סקירה באותה ישיבה, דיווח על מספר נמוך מאוד של פניות מתנחלים לקבלת פיצויים - רק 199 משפחות מתוך 1,700. גם מזכיר הממשלה, ישראל מימון, שהתראיין לכלי התקשורת בסוף השבוע, קרא למתנחלים לבוא לקבל את הפיצויים ולהימנע ממגורים באוהלים.

 

"שום דבר פה לא פתור עד הסוף"

 

בסיור האחרון שקיים ראש הממשלה באותם יישובים לפני כחודש, האיץ שרון בסמנכ"ל משרד הביטחון ויקטור בר-גיל, שהתלווה אליו, לזרז את הבנייה. שרון האיץ באנשי משרד השיכון לפתח בזריזות את אתרי הקבע והאתרים הזמניים לקליטת מתנחלי גוש קטיף. "צריך לעבוד בצורה מיידית ומהירה. חבל על כל דקה. תתחילו לעבוד בכל הכוח", אמר ראש הממשלה.

  

הסיור הקודם, כמו הנוכחי, התנהל תחת מעטה של חשאיות מסיבות ביטחוניות. שרון סייר במסגרתו ביישובים מפלסים, יבול, כרמיה, מבקיעים וביישוב ניצן שבניצנים.

  

במהלך הסיור שב ונזף שרון אל מול מצלמות בבר-גיל: "אתם רוצים שהכל יהיה פתור עד הסוף, שום דבר פה לא פתור עד הסוף. אי אפשר לעבוד בצורה הזאת. יש לך מה שיש לך, תעשה. אחרי זה תבוא, תתלונן, תציג כל הבעיות וכן הלאה. ראשית כל תעשו, תזוזו עם הדברים האלה".


פורסם לראשונה 12/06/2005 20:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
שרון בסיור הקודם (ארכיון)
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
הפעם מרוצה. שרון
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: לע"מ
מסייר בשטח (ארכיון)
צילום: לע"מ
מומלצים