שתף קטע נבחר

איטליה: נכשל משאל עם להגמשת חוקי הפוריות

רק 24% מהאיטלקים טרחו להשתתף במשאל עם שנועד להגמיש את חוקי הפוריות הנוקשים. בוותיקן הביעו שביעות רצון רבה מהתוצאה - לאחר שקראו להחרמת המשאל

ניצחון לוותיקן: משאל עם שנערך באיטליה על הגמשת חוקי הפוריות הנוקשים נכשל, לאחר שרק 24% מהאיטלקים השתתפו בו - הרבה מתחת ל-50 האחוזים הדרושים כדי שיהיה תקף. 

 

נראה כי האחוז הנמוך הושפע הן מהקריאה של הכנסייה הקתולית להחרימו והן מאדישות בעלי זכות ההצבעה. 

 

החוק הנוכחי עוצר את תרומות הזרע והביציות. החוק גם מגביל את מספר העוברים הנוצרים בכל טיפול פוריות לשלושה, שאמורים להיות מושתלים באותו זמן. כתוצאה מהתקנות, זוגות עקרים רבים המעוניינים בילדים החלו לחפש סיוע רפואי בחו"ל. החקיקה גם אוסרת על מחקר בעוברים. 

 

השרה סטפניה פרסטיג'יאקומו, הדמות היחידה בממשלה שיצאה למען שינוי החוק, הביעה חשש שהתבוסה במשאל תסכן את החוקים באיטליה בנוגע להפלות. איטליה אישרה גירושים והפלות בשני משאל עם שנערכו ב-1974 ו-1981 - שסימלו אז ירידה בהשפעת הכנסייה.

 

"היום היו שלושה קורבנות כתוצאה מכשלון המשאל - תהליך החילון של המדינה, הסמכות הפוליטית ומוסד משאל העם", אמרה אמה בונינו, נציבה לשעבר של האיחוד האירופי ואחת ממובילות הקמפיין למען שינוי החוק. ואילו בוותיקן, לעומת זאת, הביעו שביעות רצון רבה מ"השמירה על הסטטוס קוו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
האפיפיור. שביעות רצון בוותיקן
צילום: איי פי
מומלצים