שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות, 14 ביוני 2005

כותרות עיתונים בעולם, 14 ביוני 2005:

 

אחרי כמעט שלושה חודשים וחצי הגיע לקיצו המשפט שריתק מיליונים ברחבי העולם. ולכן אין זה פלא שזיכויו המוחלט של "מלך הפופ", מייקל ג'קסון, מעשרת האישומים נגדו מככב בכותרות הראשיות של עיתונים ברחבי תבל.

 

יו.אס.איי טודיי

 

הוא זכאי. חבר המושבעים בבית המשפט בסנטה מריה הביאה לסיומו את אחד הפרקים האומללים בחייו של הזמר המפורסם. ג'קסון הואשם בעשרה סעיפים שכללו ביצוע מעשה מגונה בנער בן 13 שהיה חולה בסרטן, קשירת קשר לחטיפה ולכליאת שווא ומתן אלכוהול לקטין.


עיתוני בריטניה מדווחים על הזיכוי (צילום: AP)

 

למושבעים שהפכו את ג'קסון לאדם חופשי הייתה ביקורת קשה בעיקר כלפי אמו של הנער התובע, והם ציינו שהיא גרמה להם אי נוחות במהלך עדותה המבולבלת וההפכפכה. רבים מהם אמרו שהם חשו סלידה מהאם בעת שהיא הפנתה אליהם את אצבעה מעל דוכן העדים. "היא מיד לא מצאה חן בעיני. חשבתי לעצמי 'גברת, אל תפני אצבע לעברי'", אמרה מושבעת מספר חמש לאחר הקראת פסק הדין.

 

סאן

 

שפתיו חתומות. למרות התוצאה המשמחת עבורו, פניו של ג'קסון נותרו חתומות בבית המשפט כשבזה אחר זה הוקראו סעיפי האישום ובצידם צמד המלים "לא אשם". הפגנת הרגשות היחידה נרשמה כשהוא נראה מנגב קלות את הלחלוחית מעיניו באמצעות מטפחת.

 

המוני המעריצים שעשו ימים כלילות ליד אולם בית המשפט פרצו בצהלות שמחה עם הישמע דבר זיכויו של אלילם, אך ודאי התאכזבו קמעה כשהכוכב נכנס לרכבו מבלי לומר דבר. הוא הסתפק בנפנוף קל ובהפרחת נשיקה באוויר לעבר המעריצים ולא היה מעוניין להגיב לכתבים על הרגשתו בעקבות הפסיקה.

 

דיילי סטאר (מלזיה)

 

חגיגות ברחבי העולם. מעריציו של ג'קסון ברחבי העולם התמוגגו מאושר למשמע הבשורה על זיכויו. במהלך החודשים האחרונים עקבו מיליונים באדיקות אחר ההתקדמות במשפט באמצעות הטלוויזיה, הרדיו והאינטרנט. אחרים הביעו תדהמה על פסק הדין ואמרו שבליבם עדיין מקננות ספקות באשר לחפותו של "מלך הפופ".

 

"אני לא מאמין. אני כל כך מרוצה שאין מילים בפי לתאר זאת", אמר ידידו הוותיק של הזמר, הקוסם הישראלי אורי גלר. ממקום מושבו בבריטניה אמר גלר: "אני רועד מהתרגשות. זה כל כך חשוב. הוא לא איכזב את מעריציו ואת כל האנשים שאוהבים אותו".

 

אינדיפנדנט

 

הסרט שהתחיל הכל. אולי הטעות הגדולה ביותר שעשה מייקל ג'קסון מעולם הייתה לתת פתח לבמאי הסרטים הדוקומטריים הבריטי, מרטין באשיר, להיכנס לחייו. הטעות השנייה הייתה להאמין שהאדם מאחורי המצלמה הוא חברו.

 

סרטו של באשיר "לחיות עם מייקל ג'קסון", שהוקרן לראשונה בפברואר 2003, היה בהרבה מובנים הזרז שהביא למעצרו ולהגשת האישומים נגדו. ייתכן מאוד שלולא באשיר, ג'קסון לעולם לא היה מגלה לעולם את חיבתו המיוחדת ללינה משותפת עם נערים צעירים, מעולם לא היו נראות תמונות שלו שלוב ידיים עם גאווין ארוויזו, הנער שתבע אותו, ולא היו מתעוררות ספקות באשר לטיב היחסים ביניהם.

 

עוד בחדשות:

 

ניו יורק טיימס

 

בית המשפט בעיראק האמון על העמדתו לדין של סדאם חוסיין ועוזריו, שיחרר קלטת וידאו בה נראה אדם שונה מאוד מזה שזוכרים רוב אזרחי עיראק. הרודן האיימתני לשעבר נראה כנוע, צייתן ושקוע בהרהורים בעת שנשאל על ההוצאות ההמוניות להורג עליהן הורה לאחר שניצל מניסיון התנקשות בשנת 1982.

 

בקלטת, שאורכה שתי דקות בלבד, נראה חוסיין שונה מאוד מהדמות המתריסה שהופיעה באולם בחודש יולי שעבר. אז הוא טרח להצדיק את מעשיו ארוכות ואף הביע זלזול בחבר השופטים.

 

קנזס סיטי סטאר

 

במשך 41 שנה הייתה מדינת מיסיסיפי רדופה בידי רוחות מעברה, ואתמול היא ניסתה לפייס אותן באמצעות העמדתו לדין של חשוד בחברות בקו קלוקס קלאן הנאשם ברצח שלושה פעילי זכויות אדם בשנת 1964.

 

אדגר ריי קילן (80) מטיף בפיטסטי במשרה חלקית, הוא האדם הראשון שעומד למשפט בגין רציחתם של ג'יימס צ'ייני, מייקל שוורנר ואנדרו גודמן, שנחטפו ממכוניתם בידי קבוצה של פעילי קלאן ונורו למוות. מדובר באחד ממקרי הרצח על רקע גזעני המפורסמים ביותר, אם לא הידוע מכולם, שכן ברבות השנים שימש בסיס לתסריט הסרט "מיסיסיפי בוערת".

 

קילן טוען לחפותו ואומר שאין לו כל קשר לארגון הקו קלוקס קלאן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
הוא זכאי. ג'קסון
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
לא אמר דבר בצאתו מבית המשפט
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
המעריצים חוגגים
צילום: רויטרס
צילום: sky news
יצאה הרוח מהמפרשים? סדאם
צילום: sky news
צילום: רויטרס
"מיסיסיפי בוערת". קילן
צילום: רויטרס
מומלצים