שתף קטע נבחר

אמפייר אונליין: ביקושי יתר מנעו הקצאה לישראלים

בנק ההשקעות הבריטי, שהוביל את ההנפקה בלונדון, ביטל את הקצאת המניות למשקיעים הישראלית לאור ביקושים בהיקפים בלתי צפויים של משקיעים באירופה ובארה"ב

ביקושי יתר בהנפקת למניות אמפייר אונליין, חברת שיווק אתרי ההימורים של נועם לניר, מנעו הקצאת מניות למשקיעים ישראלים שביקשו לרכוש את מניות החברה. זאת, למרות שהמשקיעים הישראלים התחייבו לרכוש את המניות, וחלקם אף העבירו התחיבויות כספיות לצורך רכישת מניות.

 

חברת ההשקעות תמיר פישמן מייצגת את בנק ההשעות הבריטי Numis שהוביל את ההנפקה, והיתה אמורה להפיץ בישראל את מניות אמפייר אונליין.

 

מספר ימים לפני ההנפקה תמיר פישמן אף הודיעה כי תפיץ חבילות מניות בהיקף של עד 50 מליון דולר. אולם ביקושים בהיקפים כספיים מעבר למתוכן באירופה ובארה"ב גרמו לביטול הקצאת המניות. התחייבות המשקיעים הישראלים הגיעה לבנק נומיס, שהוביל את ההנפקה, אך הבנק החליט שלא להקצות מניות למשקיעים הישראלים.

 

ביום שישי האחרון הושלמה ההנפקת מניות אמפייר אונליין בבורסה המשנית של לונדון (AIM). החברה השלימה גיוס של 224 מיליון דולר (123 מיליון ליש"ט) לפי שוי חברה של 928 מיליון דולר ( 512 מיליון ליש"ט).  

 

דניאל לבנטל, מבית ההשקעות תמיר פישמן, אמר היום: "קיבלנו אפשרות לעשות הפצה בארץ, קיימנו רוד-שואו למספר מצומצם של משקיעים וההיענות היתה יפה".

 

לבנטל הוסיף כי התקבלו ביקושים בהיקפים לא מבוטלים למניות אמפייר אונליין, את הביקושים העבירו בתמיר פישמן לבנק ההשקעות בריטי נומיס, אולם משיקולים שלהם, הם החליטו לבטל את ההקצאה.

 

עוד נמסר כי במהלך סופ"ש והחג ניסו בתמיר פישמן להשיג הקצאה עבור הישראלים, אך ללא הועיל. עם זאת יש לציין כי לא הייתה קיימת התחייבות מוקדמת להקצאות את המניות, וכפי הנראה, הזכות שמורה לבנק המוביל את ההנפקה וביטול ההקצאה - חוקי. 

 

ההנפקה בלונדון של אמפייר און-ליין היא אחת ההנפקות החמות והמעניינות של השנה האחרונה. החברה, העוסקת בשיווק אתרי אינטרנט, בעיקר אתרי הימורים, הוקמה בשנת 1998 והיא רשומה באיי-הבתולה. לאחר ההנפקה לניר מחזיק 21.4% מההון המונפק של החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים