שתף קטע נבחר

וילנאי למצביעי העבודה הערבים: "אני האיש שלכם"

השר מתן וילנאי יצא לסיור בנצרת במסגרת הקמפיין שלו לראשות העבודה והעניק חיבוק עז לערביי ישראל: "כל השנים אמרתי שהלגיטימיות של המגזר חשובה ואני לא מבטיח סתם הבטחות". על דברי ברק: זו התבטאות אומללה

הקמפיין לראשות העבודה תופס תאוצה: אהוד ברק בחר לירות את יריית הפתיחה של הקמפיין שלו במתקפה חריפה על שמעון פרס. לעומתו, השר מתן וילנאי בחר דווקא בחיבוק לערביי ישראל.

 

במהלך ביקור בנצרת אמר וילנאי כי הוא מרגיש שהוא האיש שיכול להביא את הבשורה ל-31 אלף מתפקדי המפלגה במגזר הערבי. "אני יודע שעכשיו מאוד פופולרי לדבר על המחוז הערבי במפלגת העבודה. פתאום נעשיתם נורא חשובים, בעוד שאני כל השנים אמרתי שאחד הדברים הכי חשובים זה הלגיטימיות של המגזר הערבי במדינת ישראל", אמר וילנאי.

 

כצפוי, וילנאי משוכנע שמבין המתמודדים לתפקיד יו"ר המפלגה, הוא האיש הראוי ביותר. כשהוא נשאל מדוע הוא עונה כי הוא לא נכשל, כי כל מה שהוא אומר הוא עושה, וכי הוא היחיד שיכול לפנות אל כל רבדי המפלגה. "במפלגת העבודה לא יהיה יותר אני ואפסי עוד. זו מפלגה עם מגוון דיעות", אומר וילנאי.

 

המצע החברתי עומד בראש משנתו הפוליטית, אבל הוא מדגיש כי צריך למצוא את האיזון המתאים בין כל התחומים: "יו"ר מפלגת העבודה צריך להיות חזק בכל תחום, ולא מישהו שמייצג סקציה מסוימת",  הוא אומר ורומז לעמיתיו המתמודדים, ובמיוחד לעמיר פרץ, הנחשב כנושא הדגל החברתי במפלגה.

 

וילנאי חוזר ומזכיר לנכבדי הציבור הערבי שהגיעו למסיבת העיתונאים במלון רימונים שבנצרת כי בכול תפקיד בכיר בו נשא הוא היחיד שהבטיח להם הבטחות ואף קיים אותם. "במשבר שהיה בשנת 2000 אני השר היחיד שהתייצב מיד במגזר הערבי, שוחחתי עם ועדת המעקב והעברתי את משרדי לנצרת", אמר. "אני הראשון שמיניתי סמנכ"ל ערבי. אף פעם לא הייתי איש של מילים שמבטיח סתם הבטחות". הוא גם מבטיח כי כאשר ייבחר לתפקיד, ישובו הערבים להצביע בגאווה עבור מפלגת העבודה.

 

בתום דבריו, וילנא אינו מתאפק ומתייחס לדברים שאמר מוקדם יותר עמיתו אהוד ברק על פרס ("על ראש הלוזר בוער הכובע"). "זו אמירה אומללה", אומר וילנאי. "יש בזה איבוד עשתונות והיסטריה. תמיד כאשר ברק מפסיד הוא נקלע למצב הזה. לצערי הוא עכשיו פוגע גם במפלגת העבודה, ומחליש את הגורמים שיכולים להביא לשינוי במפלגה - כמוני, בזה שהוא ממשיך ומתמודד שם. ברגע שהכוחות יתרכזו סביבי אין ספק שיהיה שינוי עמוק במפלגת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אני לא מבטיח סתם. וילנאי (ארכיון)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים