שתף קטע נבחר

Toshiba Tecra A3

מחשב נייד המצטיין בגמישות בכל הנוגע לתצורה, ומציע ביצועים סבירים בלבד ועיצוב בינוני. בעיקר ללקוחות עסקיים

ה-Tecra A3 מלמד, שוב, כי האוריינטציה של טושיבה עסקית בעיקרה, והיא מכוונת לקהל יעד הכולל ארגונים ואנשי מכירות, שמחפשים מערכות ניידות עמוסות תכונות, גם במחיר ביצועים פחותים ועיצוב מושקע פחות.

 

גם הגמישות שהיא מציעה בכל הנוגע לתצורת החומרה, וגם השורה התחתונה - מחשב מהיר, שכולל תמיכה אלחוטית, כונן DVD וצורב ומגוון חיבורים חיצוניים, מלמדים על כך.

 

בעת ניגון תקליטורים הכונן רעד והרעיש בצורה ניכרת, וגם כאשר עברנו למצב של Silence Mode ב-Acustic Silencer זה לא ממש עזר לנו, והדיסק המשיך לרעוד ולהרעיש בצורה שלא רק הפריעה לצפיה ולהאזנה, אלא גם הקשתה עלינו להחזיק את המחשב על הברכיים.

 

החלק התחתון, היכן שממוקם הדיסק הקשיח, התחמם, אך החלק העליון שמר רוב הזמן על טמפרטורה קרירה. כשהפעלנו תוכנות אחרות - הסרט נתקע לפרקים, והמחשב לא כלל ספרות בעברית.

 

אודיו ווידאו

 

המסך, 15 אינץ' גודלו, נראה טוב גם באור השמש, ומספק צפיה סבירה למדי, אם כי לא טובה כמו זו של ה-LG מאותה הקטגוריה, כשאת האשמה יש לתלות כנראה בכרטיס המסך הפחות טוב של ה-Tecra A3, אינטל 915GML, לעומת אינטל 82852 ב-LG.

 

כשצפינו בסרט, הצבעים נראו חדים, אך לא מספיק חלקים. באופן כללי הם היו דהויים ופחות עשירים. גם כאן ניתן לצפות במסך מזוויות שונות, והוא נפתח ב-180 מעלות.

 

הסאונד טוב למדי, אבל בעוצמה מקסימלית קצת חד מדי ולא נקי. הוא עשיר פחות ומתכתי יותר מה-LG, זאת, למרות שהרמקולים שלו ממוקמים למעלה - בסמוך למקלדת, ואין מה שיסתיר אותם.

 

במבט ראשון, הוא נראה כמו תאומו של ה-LG, בעיקר בגלל העיצוב והגודל הפיזי, אולם כבר בעת הוצאתו מהקופסה ופתיחת המסך מבחינים בשוני, שבא לידי ביטוי בכמה היבטים, שהעיקרי הוא חוסר המחשבה הגמור שהוקדש לנושא הארגונומיה.

 

צריכת אנרגיה

 

הסוללה של ה-Tecra A3 מספיקה לכשלוש שעות עבודה רציפה, וכמו ב-LG, האזנה לתקליטור מוזיקה האיצה את קצב התרוקנות הסוללה. בעיה מהותית של הטושיבה היתה שבשום מקום לא נאמר כמה זמן מייצגים אותם אחוזים שנותרו בסוללה, כך שכל שנותר למשתמש האומלל הוא לתזמן את פעולותיו ללא הרף, בכדי לדעת כמה זמן נותר.

 

בעת ניגון DVD פחת באופן ניכר זמן הפעולה של הסוללה, והיא התרוקנה לה במהירות יחסית. כבל החשמל שלו סטנדרטי, כך שבמקרה והוא ניזוק, אין צורך לרכוש חדש תמורת סכום גבוה במיוחד.

 

זמן הטעינה עמד על שעתיים וחצי.

 

מקלדת ועכבר

 

ה-Tecra A3 כולל Touchpad נוח יותר לתפעול מזה של LG, ומקשי המקלדת, למרות שאינם ממוקמים בצורה לגמרי סטנדרטית, רכים ונעימים יותר למגע. הוא כלל מקשי קיצור, שאינם ניתנים לתיכנות עצמאי, שאפשרו לשלוט על עוצמת הבהירות, לעבור למסך חיצוני, לשלוט על הרשת האלחוטית או להשתיק את המחשב, וכן לגשת ל-Bios ישירות מ-Windows.

 

אחד ממקשי הקיצור מאפשר לנעול את המחשב בלחיצה אחת, ומסתיר את התצוגה על המסך. טושיבה מציעה גם תוכנה המאפשרת להגדיר קיצורי דרך לתוכנות או תיקיות מועדפות באמצעות לחיצה בפינות שונות של משטח העקיבה.

 

מפרט ומידות

 

ב-Tecra A3, הגדול והעבה יותר מה-LG, יש שלושה חיבורי USB שמוקמו זה לצד זה, בחלקו הימני התחתון של המחשב, קרי, בדיוק היכן שאמורה להיות היד שאוחזת בעכבר.

 

הוא מצויד אמנם בגלגלת חיצונית לשליטה על עוצמת הקול, וכן בחיבורי מיקרופון ואוזניות/רמקולים, אולם אלו, כמו גם מתג הכיבוי וההפעלה של החיבור האלחוטי, ומחווני הפעילות - ממוקמים כולם, בשל החלטה שניתן להגדירה רק כחלמאות - בחלקו הקדמי של המחשב, כך שאם תכננתם להשתמש במחשב כשהוא מונח בחיקכם, ולהאזין למוזיקה באוזניות, תוך כדי גלישה באינטרנט האלחוטי, נאמר, הישמרו מלחיצה מוטעית על מתגים שונים.

 

עם זאת, נצייין לטובה את קונספט הגלגלת של טושיבה, שמאפשרת לשלוט על עוצמת הקול ללא קשר ל- Windows. מחשבה נאה, שהגיעה רק למחצית התהליך. השימוש בה לא ממש נוח.

 

המחשב מצויד במעבד פנטיום M במהירות 1.60 גיגהרץ, ב-256 מגהבייט זכרון, דיסק קשיח בנפח 60 גיגהבייט, מודם וכרטיס רשת מובנים, צורב ו-DVD משולב, חיבור Wi-Fi בתקן 802.11b+g, חיבור בלוטות', FireWire, קורא כרטיסי זכרון מסוג SD, SM ו-XM, חיבור למסך חיצוני, חיבור S-Video, אך חסרו בו אינפרה אדום וחיבור LPT למדפסות.

 

המחשב הגיע עם Windows XP Pro, נורטון Internet Security 2005, תוכנת WinDVD, תוכנת RecordNow לצריבה, CoderCam ללכידת וידאו ו-OneNote, תוכנת ניהול ההערות של מיקרוסופט, ששולבה בחבילת אופיס 2003.

 

טושיבה משלבת בכל המחשבים הניידים שלה חבילת יישומים המשמשים לניהול היבטים שונים של המחשב, ביניהם ניהול תצורת החשמל, שכוללת כמה פרופילים מובנים, הניתנים לשינוי והתאמה אישית.

 

ערכת כלים זו, שכוללת גם תוכנת דיאגנוסטיקה, ואת Acoustic Silencer, שמאפשרת להאט או להאיץ את מהירות הסיבוב של כונן התקליטורים, בכדי להפחית את עוצמת הרעש בעת האזנה למוזיקה - מהווים תוספת ייחודית ומועילה במיוחד, ומוסיפים למחשבים של טושיבה כמה נקודות זכות.

 

פלח שוק: מיינסטרים.

 

מחיר: לחצו כאן להשוואת מחירים באתר pricer.co.il.

 

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים