שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אל"מ זאהר: לא אנסתי, מדובר בקונספירציה

  הקצין הבכיר הנאשם ב-14 מעשי אונס בחיילת ששירתה תחתיו העיד לראשונה במשפטו והכחיש שקיים איתה מגע מיני. לדבריו, מדובר בקונספירציה שמאחוריה עומדים בדואים שכועסים עליו. הוא הודה "כי היו נגיעות, אך תמיד ביוזמתה של החיילת". כזכור, החיילת העידה בעבר: "זאהר הפך אותי לשפחת מין שלו, הייתי עבורו צעצוע, סמרטוט"

  אלוף-משנה עאטף זאהר, הנאשם ב-14 מעשי אונס בחיילת ששירתה תחתיו בעבר, העיד הבוקר (יום ד') לראשונה במשפטו. הוא הכחיש בעדותו שקיים מגע מיני עם המתלוננת. המשפט מתנהל בבית הדין המיוחד בקריה. בנוסף לאונס החיילת, הוא נאשם בהטרדה מינית ובמעשים מגונים בשתי נשים נוספות.

   

  עדותו של זאהר נמשכה מספר שעות. בתחילה הפנו שאלות פרקליטיו, ובהמשך חקרה אותו התביעה.

   

  אל"מ זאהר הודה "כי היו נגיעות, אך תמיד ביוזמתה של החיילת". לדבריו, "היא אף נישקה אותי במסיבת השיחרור שלה".

   

  הקצין, ששימש כראש מחלקת אוכלוסיות מיוחדות באגף כוח אדם בצה"ל, ביקש להבהיר כי "מעולם לא כפיתי על החיילת שום דבר". לדבריו, "המתלוננת המציאה עליי את כל הסיפור הזה, ומאחורי כל הפרשה הזו עומדים אנשים שרוצים ברעתי". עוד ציין הקצין כי מדובר בקונספירציה שמאחוריה עומדים בדואים שכועסים עליו, ואף נקב בשמו של בדואי שהיה בקשר עם המתלוננת.

   

  במהלך העדות עטאף נראה מתוח. לחלק מהשאלות השיב בקצרה שאינו זוכר את מה שאירע. לאולם בית הדין בקריה הגיעו מספר בני משפחתו.

   

  החיילת, שתלונתה עומדת במוקד כתב האישום, סיפרה בעבר לחוקרים: "הוא הפך אותי לשפחת מין שלו, הייתי עבורו צעצוע, סמרטוט. הוא שלט בי. הפחד שיתק אותי. הייתי בסך הכל חיילת פשוטה והוא היה אלוף-משנה, קצין בכיר, מבוגר ממני בלפחות 20 שנה". בחודש פברואר שוחרר זאהר למעצר בית בתנאים מגבילים. 

   

  על-פי אחד הסעיפים בכתב האישום, אנס הקצין את החיילת בתקופה שבין 23 בנובמבר ל-5 בפברואר בין חמש לעשר פעמים. כתב האישום מציג באופן מפורט את האירועים בהם אנס לכאורה את פקודתו.

   

  באחד ממקרי האונס, שאירע ב-23 בנובמבר 2003 - כך לפי כתב האישום - הכניס אל"מ ע' את פקידתו למשרד, כיבה את האורות, נצמד אליה, אחז בה בכוח והפשיט אותה תוך שהיא מתנגדת למעשיו.

   

  "אסור לך לספר לאף אחד"

   

  בכתב האישום מפורטים שני מקרים בהם ביצע הקצין את מעשיו במלון. שני מעשי אונס נוספים המתוארים באישומים אירעו במכוניתו ומקרה שלישי שאירע במרס 2004 בשעות הערב, התרחש במשרדו. הנאשם קרא לחיילת, השכיב אותה על הרצפה, ונשכב עליה בכוח.

   

  בעת ביצוע מעשה האונס אמר לה לפי האישומים: "כוס אמא שלך, כמה אני מת לזיין אותך". עוד הוסיף: "אני כל לילה חולם שאני מזיין אותך". כתב האישום מתאר שני מקרי אונס נוספים שאירעו בין החודשים אפריל ומאי 2004 בביתה של החיילת.

   

  סעיף 16 בכתב האישום מייחס לאל"מ ע' עבירה של איומים. לפי הסעיף, אמר הקצין לחיילת: "אסור לך לספר על מה שקרה לאף אחד, אפילו לא לחברה הכי טובה שלך. אני לא רוצה לשמוע שמישהו יידע אחרת יקרה לך משהו רע". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים