שתף קטע נבחר

ענקית המדיה ויאקום מתפצלת לשתי חברות

מועצת המנהלים של החברה אישרה את הפיצול המתוכנן. אחת החברות תבוסס על רשת המוזיקה MTV, והשנייה על קבוצת הטלוויזיה CBS

מועצת המנהלים של ענקית התקשורת ויאקום אישרה אתמול (ג') את פיצול החברה לשתי חברות נפרדות. החברה הודיעה על כוונתה לבצע את הפיצול כבר במרץ השנה.

 

אחת משתי החברות הנפרדות תהיה מבוססת על רשת המוזיקה של ויאקום, MTV, והשנייה תעוגן בקבוצת הטלוויזיה CBS.

 

"אנו חוגגים היום את הצלחות העבר שלנו על ידי התקדמות קדימה ואימוץ העתיד", אמר סאמנר רדסטון, המכהן כיום כיו"ר ומנכ"ל ויאקום, ולאחר הפיצול יהיה יו"ר ובעל המניות העיקרי בשתי החברות. "הטרנזקציה היא ההרחבה ההגיונית של החזון האסטרטגי שיצר את ויאקום. אנו מכירים כאן בגיוון הטבוע בנכסים שלנו, כמו גם בסביבה העסקית המשתנה".

 

במסגרת הפיצול יבוטל המיזוג בין CBS לויאקום, שהיה בזמנו המיזוג הגדול

ביותר בתעשיית התקשורת. המיזוג התרחש ב-1999, אז רכשה ויאקום את CBS תמורת 37 מיליארד דולר.

 

חברת ויאקום החדשה תכלול את נכסי רשתות MTV: ערוצי הטלוויזיה MTV, VH1, ניקלודיאון, ניק אט נייט, קומדי סנטרל, CMT, ספייק טי.וי, טי.וי לנד ורשתות נוספות בעולם, וכן את BET (רשת טלוויזיה שחורה), אולפני פרמאונט ופיימוס מיוזיק.

 

החברה השנייה תיקרא תאגיד CBS. בראשה יעמוד לסלי מונבס, נשיא חטיבת CBS הנוכחי. היא תכלול את רשתות השידור CBS ו-UPN, פרמאונט וקינג וורלד, המו"ל סימון ושוסטר, ערוץ שואוטיים ועוד.

 

ויאקום מבצעת את הפיצול בניסיון לשפר את ביצועי החברה וביצועי המניה. ברבעון השלישי ב-2004 דיווחה החברה על הפסד נקי של 487.6 מיליון דולר לאחר שביצעה ספין-אוף ליחידת השכרת סרטי הוידיאו שלה בלוקבסטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים