שתף קטע נבחר

בואינג: התמודדות איירבוס במכרזים ממשלתיים - בסדר

נשיא בואינג מציין כי למרות המאבק על הסובסידיות שמקבל המתחרה האירופי, יש כנראה לאפשר לו התמודדות בשוק האמריקני החשוב

"אין למנוע מאת איירבוס את ההתמודדות על מכרזים ממשלתיים בארצות-הברית, למרות המאבק על הסובסידיות שמקבל התאגיד האירופי".

 

זו תמצית ההשקפה שפורסמה היום (ד') מפי נשיאו של יצרן המטוסים האמריקני בואינג, לו פלאט. "מה שאני מנסה להשיג, זה מגרש-משחקים הגון ושוויוני" - הסביר; "חלק ממגרש כזה, יהיה שהם (אנשי איירבוס) יוכלו להתחרות על עסקים בארצות-הברית".

 

מומחים ציינו כי החברה-האם של יצרן המטוסים האירופי, אירופיאן אארונאטיק דיפנס אנד ספייס, מקווה להגיש הצעה למכרז (אשר חיל-האוויר האמריקני יפרסם בקרוב) בדבר אספקת מכלי תידלוק שיותקנו על-גבי מטוסי-סילון מתוצרת איירבוס שיעברו המרה לתפקיד החדש.

 

אבל בחודש שעבר, בית-הנבחרים הפדראלי של ארה"ב אישר חוק ובו כלול תיקון-לחוק שמונע את משרד-ההגנה (פנטגון) מרכישת סחורות או שירותים מאת חברות זרות המקבלות סובסידיות מאת ממשלותיהן. אמנם, החוק אינו מציין שמות של חברות כאלה - אבל מחוקקים אמרו בפירוש כי מטרת התיקון-לחוק היא למנוע מאת החברה-האם של איירבוס את ההתמודדות על חוזה מכלי התדלוק הנ"ל.

 

הממשל האמריקני פנה בחודש שעבר אל ארגון הסחר העולמי והגיש קובלנה נגד הסובסידיות אשר הנציבות-האירופית נותנת לאיירבוס; הרשויות של האיחוד-האירופי פנו גם הן אל הארגון הבינלאומי - אשר ממונה על ההשגחה שיהיה אופי הוגן לסחר העולמי - בקובלנה מקבילה, על הסובסידיות שהממשל האמריקני נותן לבואינג.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מפחדים מהצל של איירבוס
מומלצים