שתף קטע נבחר

וילק: המשטרה מתכוננת למערכת בחירות טעונה

המפכ"ל היוצא, יהודה וילק, אומר כי המשטרה נערכת למנוע עימותים במהלך מערכת הבחירות, ולצורך כך יועברו כוחות ממשימות שוטפות: "במשטרה כל דבר בא על חשבון דבר אחר"

בסיור פרידה מהמחוז הדרומי במשטרה אמר אתמול (יום א') מפכ"ל המשטרה היוצא, יהודה וילק, כי משטרת ישראל מתכוננת למערכת הבחירות הקרבה. "זו תהיה מערכת בחירות טעונה, כיוון שמדובר בתמצית חיינו בארץ שלנו. מדובר במשימה לא קלה. כל מפקד בשטח יצטרך לקבל החלטות. המשטרה תאבטח עצרות גדולות ואישי ציבור שינאמו בהן. אנחנו הרי יודעים מה כוחה של מילה. נצטרך למנוע עימותים, ולהעביר כוחות ממשימות שוטפות לצורכי אבטחת הבחירות. במשטרה כל דבר בא על חשבון דבר אחר".
וילק הביע צער על כך שבתקופת כהונתו לא הצליח למנוע קיצוץ של 500 תקנים מהמשטרה. "הצלחנו לייעל את המערכת ו-2,000 שוטרים נוספים הוצאו לשטח, אך לצערי לא הצלחתי לשכנע את קברניטי המדינה בצורך לחזק את המשטרה. מדי שנה צריך להוסיף מאות שוטרים למשטרה, בגלל הגידול באוכלוסיה. הציבור זכאי לקבל שירותי משטרה טובים", אמר וילק.
בנוגע לידיעות שפורסמו לפני כחודשיים על כך שהשר לבטחון פנים, שלמה בן עמי פנה אליו בעיצומן של המהומות בדרישה להחליף את מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב אליק רון אמר וילק כי "מדובר בספקולציה. אין לי כוונה להתייחס לדברים כאלה או לכתבה עיתונאית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
וילק. משימה לא קלה
צילום: גלי תיבון
מומלצים