שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות, 17 ביוני 2005

כותרות עיתונים בעולם, 17 ביוני 2005:

 

אינדיפנדנט (בריטניה)

 

"הפנים המזעזעות של האנטישמיות": תחת הכותרת הזו מדווח העיתון על קברי יהודים שחוללו בבית הקברות בווסטהם, שבמזרח לונדון. התקיפה ה-117 של בית קברות יהודי במדינה ב-15 השנים האחרונות.

 

קבריהם של שני ילדים – רייצ'ל בת ה-13, ואברהם בן ה-4.5 – ניצבו כמעט 150 שנים ללא כל הפרעה. אך אתמול האבנים נופצו וגם הכיתוב בעברית ניזוק. על קבר אחר רוסס: "ילד יהודי מת. חה חה". צלבי קרס רוססו על גבי 87 קברים בבית הקברות.

 

טיימס (בריטניה)

 

היזהרו ממרגלים: השב"כ הבריטי, ה-MI-5, הזהיר אזרחים בריטים הנוהגים לנסוע במסגרת עסקיהם בתדירות גבוהה למדינות בעלות עניין לרגל אחר בריטניה מפני ניסיונות לגייסם בטכניקות שונות. השיטות החשאיות נעות ממלכודות מין ועד לאירוח בזבזני.

 

רשימה מפורטת של כללי "עשה ואל תעשה" פורסמה באתר האינטרנט הרשמי של סוכנות הביון. הדגשים מיועדים בעיקר לדיפלומטים, אנשי צבא, עובדי מדינה, אנשי עסקים ועובדי היי-טק.

 

מדינות מסוימות – במיוחד רוסיה וסין – אמרו ב-MI-5, מהוות איום גדול לאינטרסים בריטים. אולם לפחות 20 סוכנויות מודיעין זרות "פועלות בדרגה כלשהי נגד האינטרסים של בריטניה". "בריטניה היא מטרה גבוהה לריגול מצד מספר מדינות המעוניינות במידע וחומרים כדי לקדם תוכניות צבאיות, טכנולוגיות, פוליטיות וכלכליות", נאמר באתר.

 

קוריירה דלה סרה (איטליה)

 

צפויה אכזבה: "טהראן תתעורר כמו בכל שאר הימים, מאוכזבת עמוקות", כך נכתב בהתייחסות לבחירות לנשיאות שיתקיימו היום באיראן בהודעה אנונימית באחד מ-70 אלף הבלוגים בפרסית, השפה הנהוגה ברפובליקה האיסלאמית. הדור הצעיר באיראן גולש ברשת ומביע את דעותיו, הספקניות לרוב כלפי המשטר.

 

מגלישה בבלוגים מצטיירת תמונה העולה בקנה אחד עם ניתוחי המומחים: הכותבים משוכנעים שהמילה האחרונה תישאר בידי מועצת משמרות המהפכה השמרנית והבחירות לא יועילו לרפורמיסטים, גם אם זוכים לתמיכה רחבה בציבור.

 

לוס-אנג'לס טיימס

 

האדמה ממשיכה לרעוד: רעש אדמה פקד בצהרי היום (זמן מקומי) את דרום קליפורניה. דובר מטעם מרכז רעידות האדמה הלאומי אמר כי תחילה נמדד הרעש בעוצמת 5.3 בסולם ריכטר אך הוא עודכן ל-4.9. לפחות אדם אחד נפצע בכפר נופש שבאגם ארווהד. היו גם דיווחים על נזקים מצומצמים, בהם כמה נפילות של קווי טלפון.

 

"הרעש הורגש באזור די רחב, במיוחד בפאלם ספרינגס ובלוס-אנג'לס. אך לא קיבלנו דיווחים על נזק עד כה", אמר דייל גראנט, גיאופיזיקאי במרכז. מוקד הרעש היה באזור יוקאיפה. רעש אדמה הורגש בקליפורניה גם ב-12 ביוני.

 

אוסטרליאן

 

תודה לדוד סאם: שוחרר האזרח האוסטרלי שנחטף בעיראק והוחזק שם כבן ערובה. דגלאס ווד בן ה-63 הוטס למיקום סודי במזרח התיכון. משפחתו תתרום לארגוני צדקה עיראקיים 100 אלף דולרים (אוסטרליים). רופאיו של ווד מסרו כי הוא משתקם במהירות אחרי שהוחזק כבן ערובה במשך 47 ימים, שנחטף ב-30 באפריל.

 

"שאלוהים יברך את אמריקה. אין לכם מושג כמה שאני שמח לראותכם", אמר ווד לכוחות שהצילו אותו במהלך פשיטה צבאית על בית בפרבר מצפון לבגדד.

 

סאן (בריטניה)

 

מצילים את הארי: העיתונאות החוקרת פרי עטו של הצהובון הנפוץ בבריטניה אינה יודעת שובע. הפעם חושף העיתון כי שלח כתב עם "פצצה" מדומה לבדוק את סידורי האבטחה באקדמיה הצבאית שבה עובר הנסיך הארי את הכשרתו. הוא הצליח להיכנס בקלות למגורי הנסיך ולפי הדיווח – היה יכול ממש לפוצץ אותו.

 

הכתב, שמזוהה על-ידי העיתון אך ורק כ"החוקר שלנו", טייל באקדמיה אשר בסוריי במשך לא פחות משבע שעות בעודו מתחזה לסטודנט ללוחמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קברים חוללו בבריטניה (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
MI5 לנוסעים: היזהרו ממרגלים
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
רפסנג'אני. מועמד בבחירות באיראן
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ווד: שאלוהים יברך את אמריקה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
הארי בטירונות, גם הצהובונים
צילום: רויטרס
מומלצים