שתף קטע נבחר

אישה נרצחה; בעלה, החשוד ברצח, התאבד

ילדיה של הנרצחת, בני 4.5 ושלוש, שהו עם גופת אימם כשסכין נעוצה בצווארה, במשך כל הלילה. רק הבוקר הזעיק הבכור את השכנה: "אמא מתה, בואי". האישה, ורד מוגאס, בת 38, התלוננה בעבר על אלימות מצד בעלה, שהורחק מהבית. הבעל, יוסף מוגאס, שנחשד ברצח, נמצא לפני הצהריים ללא רוח חיים כשהוא תלוי על עץ. מפקד מרחב השפלה ל-ynet: "לא כל מקרה רצח ניתן למנוע"

"אמא שלי מתה, בואי", כך העיר הבוקר (יום ו') בן 4.5 את שכנתו ברחוב האילנות בגדרההשכנה, שלא הבינה במה מדובר, הגיעה לבית ונחרדה לגלות את הזוועה - שכנתה, ורד מוגאס, אם לשניים בת 38, נדקרה למוות, כשסכין תקועה בגרונה.

 

מוגאס, עובדת סוציאלית במקצועה, התלוננה בעבר על עבירות אלימות במשפחה ובעלה אף הורחק ממנה. הבעל, יוסף מוגאס, בן 32, שנחשד ברצח, לא נמצא בבית בעת גילוי הגופה והמשטרה אף הזניקה מסוק, שחיפש אותו בשדות בסמוך לבית. ב-10:30 נמצא הבעל ללא רוח חיים כשהוא תלוי על עץ. סמוך למקום מציאתו נמצאה מכוניתו והמשטרה מעריכה כי הוא התאבד. 

 

להערכת המשטרה הרצח התבצע כבר אמש, ושני הילדים, בני 4.5 ושלוש, שישנו בדירה בזמן ביצוע הרצח, שהו עם הגופה. סמוך ל-7:00 הזעיק הבכור את השכנה שגילתה את המחזה המזעזע. לצוות מד"א שהגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה של האישה.

 

השכנה מצאה את חברתה מוטלת על רצפת הדירה כשהיא שותתת דם. בגופת הנרצחת היו דקירות בפלג גופה העליון והסכין היתה נעוצה עדיין בגרונה. היא הזעיקה מייד את כוחות המשטרה ומד"א לזירת הרצח. שני הילדים הועברו לידי רשויות הרווחה בגדרה.

 

זיו, פרמדיק במד"א, שהגיע לזירת האירוע סיפר: "כשבאנו לא היה הרבה מה לעשות. ראינו את גופת האישה כשהיא דקורה והיא היתה כבר ללא רוח חיים. לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

 

מחזה קשה נוסף התרחש במקום כאשר אחיה של הנרצחת הגיע לאיזור ואז הבחין בניידות המשטרה וזעק לעבר כל השוטרים "היא מתה? היא מתה?". האח השתטח על הרצפה וזעק: "אני לא מאמין". אנשי השירות הסוציאלי של גדרה, שחלקן עבדו עם הנרצחת, ניסו לנחמו. למקום הגיעו עובדות סוציאליות רבות שהתקשו להאמין שדווקא חברתם לעבודה, שטיפלה במצוקת אנשים, נרצחה.

 

בית המשפט קבע: "הבעל אדם נורמטיבי"

 

מבדיקת ynet עולה כי ב-7 בדצמבר 2004 הגישה ורד מוגאס תלונה במשטרת רחובות על כך שהיא מאוימת על ידי בעלה. במשטרה פעלו מהר, עצרו את הבעל, ולמחרת הביאו אותו להארכת מעצר ואף הוגש נגדו כתב אישום. למרות זאת במערכת המשפט לא מיהרו לפעול נגד הבעל והוא שוחרר בתנאים מגבילים, לבית אמו בחדרה. בית המשפט אף קבע אז: "על פניו מדובר באדם נורמטיבי". 

 

מפקד מרחב שפלה, ניצב משנה יפרח דוכובני סיפר כי "הילדים הם אלה שהודיעו לשכנה והיא זו שגילתה את הנרצחת והודיעה לנו היא התלוננה בעבר כנגד הבעל על כי הוא מאיים עליה. בעבר הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום ובית המשפט הוא זה ששיחרר אותו בתנאים מגבילים".

 

לדברי ניצב משנה דוכובני, "במקרה הזה היה טיפול מהיר של המשטרה. הבנאדם נעצר והוגש כתב אישום אך אין מה לעשות, בנאדם שירצה לרצוח יוכל לעשות זאת גם אחרי שיישב 20 שנה בכלא אם גמלה בליבו החלטה. לא כל מקרה רצח ניתן למנוע".


פורסם לראשונה 17/06/2005 07:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
נרצחה לעיני הילדים. ורד מוגאס
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
גופת האם
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
האבל בזירת הרצח
צילום: צפריר אביוב
מומלצים