שתף קטע נבחר

הטכנאים בנתב"ג מאיימים: עיצומים ממחר בבוקר

ועד הטכנאים והמהנדסים ברש"ת מאיים לפתוח מחר בבוקר בעיצומים, בטענה שההנהלה מסרבת לחתום על הסכם עבודה קיבוצי. השיבושים יתחילו בצעדים שיגרמו חוסר נוחות לציבור הנוסעים, ימשיכו בשיבושים בלוח הטיסות ויסתיימו בסגירה מוחלטת של שדה התעופה

ועד הטכנאים והמהנדסים (ההט"מ) ברשות שדות התעופה מאיים לפתוח בעיצומים מחר בבוקר (ב'). זאת, בטענה שהנהלת הרשות מסרבת לחתום עם העובדים על הסכם קיבוצי.

 

 

מזכ"ל הסתדרות המהנדסים, שלמה שני, אישר את העיצומים.

 

המהנדסים והטכנאים מתכוונים להתחיל בשיבושים בנתב"ג ולהגביר אותם באופן מדורג. השיבושים יתחילו בצעדים שיגרמו חוסר נוחות לציבור הנוסעים, ימשיכו בשיבושים בלוח הטיסות ויסתיימו בסגירה מוחלטת של שדה התעופה.

 

"ועד הטכנאים והמהנדסים נלחם נגד השחיתות ברש"ת, ובשל כך מתנכלת ההנהלה לציבור העובדים", אומר יו"ר הוועד, אבי ניסנבוים, "ההנהלה מעכבת את חתימת ההסכם בתירוצים שונים ומשונים, למרות שכבר לפני חצי שנה כבר נחתם הסכם דומה עם וועד העובדים הכללי ולמרות שהעובדים זכאים להסכם על פי כל דין".

 

מהנדסי וטכנאי רש"ת פתחו בעיצומים לפני כשבועיים, בשל דרישת ההנהלה לפטר חלק מהם. אך הפסיקו אותם לאחר שמזכ"ל הסתדרות ההנדסאים, שלמה שני, התערב וביקש לקיים מו"מ עם ההנהלה. בוועד המהנדסים והטכנאים טוענים כי ההסתדרות ניהלה משא ומתן עם ההנהלה והגיעה אתה להסכמות. ואולם, המהנדסים טוענים כי יומיים אחר כך חזרה בה ההנהלה והתנתה את חתימת ההסכם בהסכמת המהנדסים לפיטורים של עובדים שונים ברש"ת.

 

"נראה שההנהלה שואפת ליצור סכסוכים, מתח וטינה בין קבוצות שונות של עובדים ברשות" אמר ניסנבוים.

  

הנהלת הרשות: הוועד מטרפד את ההסכמים

  

הנהלת רשות שדות התעופה מותחת ביקורת חריפה על נציגות ועד ההנדסאים, הטכנאים והמהנדסים וטוענת, כי חברי הוועד מטרפדים את ההסכמים שכבר הושגו עם הנהלת הרשות, ומעלים דרישות חדשות שמשמעותן תוספת של 30,000 שקל בשנה בממוצע לעובד. הנהלת רשות שדות התעופה מסרה כי לא תיתן את ידה לדרישה זו רק כדי לרצות ועד המייצג 250 עובדים מתוך 3000 עובדי הרשות. עוד נמסר כי הרשות תעשה הכל כדי שציבור הנוסעים לא יפגע מגחמה של ועד, המייצג 250 עובדים מתוך 3000 עובדי הרשות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
נתב"ג: העיצומים בדרך
צילום: עופר עמרם
מומלצים