שתף קטע נבחר

המשטרה על תקיפת הפלסטינים: לא נניח לפורעי חוק

כך אומר ניצב משנה שמעון בן הרוש בהתייחסו להתפרעות אתמול בחוף הים. לדבריו, "זימנו חשודים לחקירה. מי שלא יגיע אלינו, נגיע אליו". מינהלת קל"ע: "אם המשטרה תעיז לפרוץ למלון, נתבע אותם; המעורבים בתקרית - אורחים שהגיעו לשבת"

אווירה מתוחה שררה הבוקר (יום א') במלון "מעוז הים", בנווה דקלים, בעקבות התקרית בה התנפלו כמה מהמתבצרים במקום על עוברי אורח פלסטינים שבאו לרחוץ בים.

 

המתנחלים טוענים שחבורת הצעירים שהייתה מעורבת בתקרית הייתה אורחת של המלון בסוף השבוע. עם זאת לא יכלו לציין שם האם כל בני הקבוצה נותרו בשטח המלון הבוקר.

 

היום מתעקשים תושבי המלון עדיין שהם היו קורבנות של התקפה פלסטינית בשבת. יו"ר מינהלת קל"ע (קליטה לעזה), דתיה יצחקי, אמרה ל–ynet: "על פי כל הבדיקות שלנו, החבורה שהייתה מעורבת בתקרית לא הייתה חמושה. עם זאת, אנו בודקים מידע שאחד מתושבי הקבע של המקום. החמוש בתת-מקלע עוזי נראה באזור", אמרה.

 

משטרת מרחב שמשון חקרה אמש אחדים מהחשודים שהיו מעורבים בתקרית. כמו כן קיבלה המשטרה גירסה של אחדים מעדי הראייה הפלסטינים. המשטרה ממתינה לעדויות הנפגעים המאושפזים בבית החולים בחאן יונס, שתילקח על ידי הרשות הפלסטינית.

 

לטענת המתנחלים, עצרה המשטרה את הממונה על הביטחון במלון "מעוז הים" במהלך הלילה. אך למידע זה לא נתקבל אישור רשמי מהמשטרה. מפקד משטרת מרחב שמשון, ניצב-משנה שמעון בן הרוש אמר ל–ynet: "בשלב זה אנו משלימים את החקירה. לא נניח לפורעי חוק לעשות כל מה שעולה על רוחם. מי שלא יגיע לחקירה – אנחנו נגיע אליו", אמר.

 

במקביל אומרת דתיה יצחקי, "אנו שוקלים להגיש תביעת דיבה נגד ניצב-משנה בן הרוש. לא יעלה על הדעת שהוא יקרא לכל יושבי המלון פורעי חוק. התייעצנו עם עורכי דין ואנו מתכוונים להגיש תביע נגדו במידה שאכן ישתמש בביטוי זה כנגד יושבי המלון. רבים מהם אזרחים ישרים".

 

תושבי גוש קטיף: "הם ראש אחר מאיתנו"

 

קשה למצוא תושבי גוש קטיף שימתחו ביקורת גלויה על המתבצרים במלון בנווה דקלים. זאת למרות כי התחושה הכללית בגוש היא שהקבוצה הקיצונית שהגיעה מיהודה ושומרון עלולה להזיק למאבק נגד תוכנית ההתנתקות.

 

יו"ר ועד תושבי גוש קטיף ויו"ר מטה המאבק, רפי סרי אומר: "אנחנו מכבדים אותם, אבל ברור שהם ראש אחר מאיתנו. אנחנו רואים את המאבק בצורה אחרת לגמרי. לאורך כל הדרך אנו בוחנים, ועוקבים אחריהם מתוך חשש כי יעשו נזק".

 

גם ליאור כלפא, פעיל מנווה דקלים, אומר כי "החבורה במלון לא מזיקה ולא מועילה", והוא בטוח כי התקשורת יודעת לעשות את ההבדל בין תושבי גוש קטיף לבין החבורה הקיצונית שהגיעה באחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
מלון נוה דקלים
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
המתבצרים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים