שתף קטע נבחר

פורז: אתבע את איילה חסון, לא אמרתי שאממן טיסות

חבר הכנסת משינוי הציג בדיקת מעבדות שבחנו את הקלטת שפרסמה איילה חסון בערוץ 1 לפיה הוא ניסה לכאורה לשחד שני פעילים משינוי בטיסות לחו"ל. "לא אמרתי בקלטת 'לממן', אתבע במיליון שקל את הכתבת שעשתה עבודה שקרית ופברקה את המלה הזו, ואת ערוץ 1 במיליון". איילה חסון בתגובה: "זהו ספין מכוער ושקרי. מבחינה משפטית אני עומדת על קרקע איתנה"

"אתבע דיבה את ערוץ 1 על מיליון שקל ואת הכתבת איילה חסון על מיליון שקל, מכיוון שהיא עשתה עבודה שיקרית ומגמתית. מעולם לא אמרתי בקלטת את המלה 'לממן' בהתייחס לטיסות לחוץ לארץ". כך אמר היום (א') ח"כ אברהם פורז (שינוי), במסיבת עיתונאים שכינס בה התייחס לראשונה לטענות על כך שניסה לכאורה לשחד שני פעילים בשינוי בטיסות לחו"ל.

 

פורז הציג בדיקות משתי מעבדות שבחנו את הקלטות, המצביעות לדבריו על כך שלא אמר את המלה "לממן". כמו כן, הציג פורז קטעים נוספים מן הקלטת, שלדבריו טרם פורסמו, חלקים בהם נשמעים שני הפעילים פונים אל פורז ומתלוננים על כך שאינם נשלחים לחו"ל מטעם המפלגה. פורז הוסיף במסיבת העיתונאים: "לא אשלים עם פגיעה בשמי הטוב, ולא אעבור על כך על סדר היום. מה שהיה כאן זו פגיעה חמורה באתיקה העיתונאית ועם זה אני לא יכול להשלים".

 

פורז אמר ל-ynet: "אני דורש התנצלות. איילה חסון פיברקה את הקלטת והוסיפה את המלה לממן, ולא הביאה בה את העובדה שהפעילים הם שיזמו את הטיסות לחוץ לארץ. היא עשתה לי הכפשה מיותרת ולא נכונה. חיכיתי שלושה שבועות כמעט משום שהיא הבטיחה לנו את הקלטת אבל היא לא מוכנה לתת לנו אותה".

 

בתחילת החודש פירסמה איילה חסון בערוץ 1 את הקלטת בה שוחח פורז עם שני חברי מועצת שינוי. מדובר בשני פעילים הנחשבים לתומכים של ח"כ יוסף פריצקי, ושכמה מבני משפחותיהם רשומים במפלגתו החדשה של הח"כ המודח משינוי. אחד מן הפעילים הוא גדי בן שמואל, המשמש כיו"ר סניפי שינוי. בקלטת, שהוקלטה בחשאי, נשמע פורז משוחח עם בן שמואל, קורא לו ולחבריו להפסיק פרסום עיתון אינטרנטי המועבר באמצעות דואר אלקטרוני, לפתוח דף חדש - ואף לנסוע לחו"ל על חשבון המפלגה.

 

וכך נשמעה השיחה, כפי שפורסמה בערוץ הראשון:

 

פורז: "אם אתם רוצים לפתוח דף חדש של שיתוף פעולה, אין לי שום דבר אישי נגד אף אחד מכם. באמת אין לי שום דבר אישי נגד כל אחד מכם. אין לי! אני לא עשיתי שום רע לדעתי, עד היום, ואתה לא לי, ואין לי שום דבר נגדך. אם אתם רוצים לפתוח דף חדש, קודם כל תפסיקו להוציא את העיתון הזה. אתם רוצים להידבר? אין לי בעיה לתת לכל אחד ייצוג בכל המקומות. אבל אם אני חושב שכל מה שאני עושה, שאם אני מניח שאחד ייכנס לוועדה, בכל מה שהוא יעשה, זה למחרת הכל יהיה בעיתונים ובהכפשות. אני לא מעוניין, אני מודה בזה".

 

פורז ממשיך: "תפסיקו להוציא את העיתון הזה. בואו נראה איך אנחנו הולכים לשיתוף פעולה".

 

גדי בן שמואל: "איך? איך?"

 

פורז: "שיתוף פעולה".

 

בן שמואל: "סגרת את העיתון - סתמת לנו את הפה".

 

פורז: "תשמע..."

 

בן שמואל: "אז מה עשית? בוא מה אתה נותן לנו כדי..."

 

פורז: "או קיי, או קיי"

 

בן שמואל: "לשלב אותנו בתוך המפלגה שהיא שלנו גם כן".

 

פורז: "בוא תראה. לכו תחשבו מה אתם רוצים ממני, מה אני יכול להציע לך?"

 

בן שמואל: "אני לא רוצה בית מלון. או קיי. בית מלון".

 

פורז: "תגיד לי מה אתה רוצה?"

 

בן שמואל: "אני רוצה, איך אתה משלב אותנו?"

 

פורז: "הדבר הבסיסי שאני יכול לתת לכם אותו בקלות, בהתחייבות, שתהיה לכם דלת פתוחה אליי, אתם יכולים לבוא להיפגש, לדבר איתי ולהציע לי, ואני מוכן להתחשב בכם. יש לכם עוד משהו. תגיד לי, אתם מדי פעם חושבים שאתם צריכים להיות באיזו נסיעה לחוץ לארץ, אני מוכן, וגם לממן".

 

ביום חמישי לפני כשבוע קיבל פורז חיזוק בתוך מפלגתו ממועצת שינוי, וכן ממזכירות התנועה. המזכירות קיבלה הצעת החלטה בה היא מחזקת את ידיו ותומכת בגרסתו. גם יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד הביע תמיכה מלאה בפורז, ועמד לצידו לאורך כל הדרך וטען כי פורז הופלל בכוונה תחילה.

 

איילה חסון: "זהו ספין מכוער ושקרי"

 

הכתבת איילה חסון מסרה בתגובה כי "לפני פרסום הקלטת פניתי אל פורז ושאלתי אותו, באופן מפורש, למה התכוונת כשהצעת להם לממן את הנסיעות. האם התכוונת למימון שלך או של המפלגה, פורז השיב: 'התכוונתי שהמפלגה תממן'.

 

"בשלב ההוא הצעתי לפורז, לעו"ד ללפיד ולכל מי שחפץ בשינוי לבוא לרשות השידור ולשמוע את הקלטת, אבל הם בחרו שלא להגיע, וללכת על ספין, כמו שאמר לי ביושר רב הדובר של פורז, 'אנחנו מנצלים סוג של תקלה טכנית כדי לעשות עליך ספין, כיוון שהסיפור הזה הזיק מאוד לשינוי'.

 

"גם אם המלה לממן משובשת, אין לכך חשיבות, כיוון שפורז הציע בקולו באופן מפורש לשני הפעילים הללו, שאם הם יפסיקו לפרסם את העיתון נגדו הם יקבלו נסיעות לחו"ל. פורז שמר על זכות השתיקה כמה שבועות, כשבמהלכן קיבלתי תגובות סותרות ומשונות מהמפלגה, וחבר ללכת היום על הז'אנר של 'אני זכאי' בתקווה שתביעת הדיבה תתברר רק בעוד כמה שנים ובינתיים הציבור יאמין לו".

 

"מבחינה משפטית, אני עומדת על קרקע איתנה, ועומדות לי שתי ההגנות אמת דיברתי ותום לב. בידי גם תצהירים של הפעילים ששוחחו איתו, השאלה היא אם פורז מוכן לחתום על תצהיר או ללכת לבדיקת פוליגרף כמו הבדיקה שהם מוכנים לערוך. אני מבינה ששינוי בדקה את עצמה בסקרים והגיעה למסקנה שהם כבר לא יכולים להתהדר בכותרת של מפלגת הנקיון ולכן הם בוחרים לעשות ספין מכוער בדמות שקרים במסיבת עיתונאים, חבל".

 

ח"כ ישי: שיפסיק לתבוע את כל העולם

 

בעקבות תביעת הדיבה של פורז, אמר ח"כ אלי ישי (ש"ס): "מוזר שלקח לפורז שלושה שבועות לנקוט בצעד המיידי המתבקש מאדם ששמו לכאורה נפגע. במקום לעסוק בתביעות נגד כל העולם, ראוי לו לפורז, ובעיקר ללפיד, לבוא בתביעה לעצמם כיצד בזמן כה קצר, בטענה לפוליטיקה נקייה, צבעו את הפוליטיקה בשחור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
פורז. "לא אמרתי"
צילום: טל כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
חסון. "שינוי לא יכולה להתהדר בנקיונה"
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים