שתף קטע נבחר

שרנסקי נבחר כמועמד הליכוד לתפקיד יו"ר הסוכנות

הליכוד העולמי בחר בשר לשעבר כמועמד מטעמו ליו"ר הסוכנות. במקביל הגיש נציג הליכוד בהסתדרות הציונית צו מניעה נגד ראש הממשלה, בניסיון למנוע ממנו "להנחית" מועמד מטעמו לראשות הסוכנות - זאב בילסקי

נתן שרנסקי נבחר הערב (יום א') כמועמד הליכוד העולמי לתפקיד יושב ראש ההסתדרות הציונית והסוכנות היהודית. 38 מצירי הליכוד העולמי בחרו בשר לשעבר, שהתפטר מן הממשלה על רקע תוכנית ההתנתקות. 24 בחרו בגדעון פת. ולדימיר הרצברג קיבל קול אחד. 

 

"תפקיד יושב ראש הסוכנות חייב להישאר ממלכתי ובכוונתי להקפיד על עקרון זה. מוסד מפואר כמו הסוכנות צריך לאחד ולא לפלג", אמר שרנסקי בתגובה לבחירתו כמועמד לתפקיד.

 

הבחירות, שנערכו בכפר המכביה ברמת גן, הן השלב המקדים לקראת בחירת יושב ראש הסוכנות שתערך ביום רביעי. הוועד הפועל הציוני, בו יש ייצוג של כל הזרמים והתנועות הציוניות בעולם, ייבחר את הנציג החדש להנהלת ההסתדרות הציונית ולראשות הסוכנות במקומו של סלי מרידור הפורש. על התפקיד צפויים להתמודד שניים: שרנסקי, שנבחר הערב כמועמד, וזאב בילסקי, ראש עיריית רעננה, ומועמדו של ראש הממשלה אריאל שרון לתפקיד.

 

אלא שמועמדותו של בילסקי מעוררת התנגדות רבה בקרב הנהלת ההסתדרות הציונית. בבחירות המקדימות היום הוא לא השתתף לאחר שכלל לא נרשם כמועמד.

 

בתוך כך הגיש דני דנון, חבר הנהלת ההסתדרות מטעם הליכוד, בקשה לצו מניעה נגד ראש הממשלה, שהוא גם ראש תנועת הליכוד, בניסיון למנוע את התמודדות בילסקי על התפקיד ולהבטיח את בחירתו של שרנסקי.

 

"ראש הממשלה צריך לכבד את הבחירה של הליכוד העולמי. מה שחשוב לנו הוא ההליך הדמוקרטי של הבחירה. מחר יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לצו מניעה שהגשנו נגד ראש התנועה, כדי לאלץ אותו לפעול לפי התקנות של הליכוד. אין לנו בעיה עם בילסקי אלא עם ההליך. יש נסיון להנחית אותו בלי בחירות", דברי דנון. "שרנסקי הוא מועמד ראוי לאחר שנאסר ברוסיה על פעילות ציונית".

 

אמנון שומרון, דוברו של דנון, הסביר כי הבקשה לצו מניעה נגד שרון מיועדת למנוע ממנו התערבות בתהליך בחירת יו"ר הסוכנות והרצת בילסקי לתפקיד בניגוד לעמדת תנועת הליכוד. "תנועת הליכוד הסמיכה את הליכוד העולמי לבחור את נציגה לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית, ואילו שרון בא ואומר כי הוא מתכוון להריץ את בילסקי, שבכלל לא מועמד ולא נרשם לבחירות מטעמנו. השופט בבית משפט המחוזי, הזמין את כל המעורבים לדיון ושרון יצטרך להסביר למה הוא מריץ את בילסקי".

 

ההערכה היא שאם יקבל בית המשפט את הבקשה לצו מניעה, הבחירות ביום רביעי ידחו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ישמור על עיקרון הממלכתיות. שרנסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: יוסי רוט
בליכוד לא רוצים הנחתות. בילסקי
צילום: יוסי רוט
מומלצים