שתף קטע נבחר

הפועלים ולאומי יזרימו 20 מיליון דולר לקלאבמרקט

ההזרמה תבוצע על ידי הגדלת מסגרת האשראי לקלאבמרקט ב-10 מיליון דולר בכל בנק. ברשת מכחישים רמיזות על הדחת המנכ"ל, יעקב גינזבורג

בנק הפועלים ובנק לאומי יזרימו 20 מיליון דולר לרשת קלאבמרקט, שבשליטת משפחת בורוביץ' ויוסי רוזן. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי על המהלך סוכם בפגישה שנערכה ביום חמישי האחרון בין משפחת בורוביץ' להנהלות שני הבנקים.

 

בשנה האחרונה סובלת קלאבמרקט מבעיות בתזרים המזומנים שלה. לפי ההסכם, יגדילו הבנקים את מסגרות האשראי של הרשת, שקוצצו כשהחלו הבעיות בתזרים המזומנים. כל בנק יגדיל את מסגרת האשראי ב-10 מיליון דולר לרשת וכך תתבצע ההזרמה.

 

הגדלת האשראי הותנתה על ידי הבנקים במכירת רשת ניו-פארם, של בורוביץ'-רוזן, לרוני אלרואי, שהתבצעה באחרונה תמורת כ-90 מיליון שקל. 60 מיליון שקל מתמורת המכירה הועברו לבנק לאומי לכיסוי הלוואה שלקחה קבוצת בורוביץ'-רוזן בעבר.

 

עוד נודע ל"ידיעות אחרונות", כי משפחת בורוביץ' דיווחה להנהלות הבנקים שמתוכנן שינוי בהנהלת הרשת. מקורב לרשת הכחיש כי מדובר בהחלפתו של יעקב גינזבורג, מנכ"ל קלאבמרקט. לטענתו, הכוונה בשינוי היא לחזק את הדרג הניהולי ולמנות יו"ר פעיל לרשת במקום יוסי רוזן - או סגן לרוזן.

 

קבוצת בורוביץ-רוזן הציעה ליעקב גלברד, מנכ"ל פלאפון, להצטרף כשותף לרשת. בשלב זה גלברד משמש כדירקטור בקלאבמרקט, ואין ודאות לגבי הצטרפותו.

 

בחודשיים האחרונים מדווחים ספקי קלאבמרקט, כי כל תשלומי הרשת מתקבלים במועדם, לאחר שבשנה האחרונה נדרשו מספר פעמים לדחיות במועד התשלום. אחת הסיבות לשיפור היא הגידול המשמעותי במכירות בעקבות הצלחת תת-הרשת החדשה, אימפריה. עד כה, הוסבו 8 סניפים של ג'מבו לאימפריה, ומתוכננת הסבת 8 סניפים נוספים. בסניפים שהוסבו נרשמה עלייה ניכרת במכירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים