שתף קטע נבחר

פרויקט לחופשה: אלפי בני נוער יסייעו לחקלאים

ביוזמת תנועת הצופים ומשרד החקלאות יקימו בני הנוער מאהלים בסמוך למשקי החקלאות למשך שבוע, ויסייעו בעבודה חקלאית. את המשכורת שיקבלו - יתרמו

אופציה יצרנית לתלמידים בחופשה: כ-10,000 בני נוער בחופשה צפויים ליטול חלק בפרוייקט "עבודה עברית", במסגרתו יעבדו במשקים חקלאיים ברחבי הארץ.

 

היום (ב') יצאו 600 אלף תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים לחופש הגדול. הרעיון לשילוב החקלאים הצעירים הוא יוזמה של משרד החקלאות ותנועת הצופים בפרוייקט משותף "חוזרים לעבודה עברית".

 

במהלך חופשת הקיץ יקימו החניכים מחנה אוהלים בסמוך למשקים חקלאיים ויעבדו בענפי החקלאות השונים. בכל שבוע תתחלף קבוצת בני הנוער, אליה יתלווה מדריך בוגר. החניכים יקבלו משכורת עבור עבודתם, אך יתרמו אותה.

 

בחודשים האחרונים רבו דיווחים של חקלאים שאיבדו תוצרת רבה בשל מחסור בידיים עובדות. עובדים זרים שאכלסו את הענף חזרו או גורשו לארצות מוצאם והמחסור בתקנים חדשים פגע קשות בענף. לפני מספר חודשים אף החלו סטודנטים לסייע לחקלאים בהתנדבות.

 

יוסי סגל שסיים י"ב, מרכז צעיר בשבט רמת אביב ג', ומתנדב בפרוייקט. "אני מאמין ותומך בפרוייקט, שרלוונטי כיום לדעתי. הוא מייצג ניחוח של הצופים של פעם. במקום שנקבל מימון וסיוע יש הזדמנות עצומה לתרום וליישם ערכים מרכזיים של התנועה. עשייה, תרומה לקהילה, פיתוח הפרט, אחריות - אלו דברים שמדברים אליי ואני מאמין בהם. זה מקום שאפשר לחבר אליו את הנוער כי אנחנו לא נחשפים לדברים האלה. ים וחברים יש תמיד, והזדמנות לתרום לחברה ולקהילה היא דבר נוסף שיכול להשתלב עם זה".

 

לדברי מזכ"ל תנועת הצופים, ליאור כרמל, "אנו רואים בחינוך בני הנוער לעבודה עברית חלק אינטגרלי מהחינוך לאהבת הארץ. עבודה בענפי החקלאות השונים היא כלי חינוכי ממדרגה ראשונה להטמעת ערכי העבודה ואהבת הארץ בחניכי התנועה".

 

סגנית שר החקלאות, גילה גמליאל, הוסיפה: "יוזמה זו חשובה ביותר לחקלאים המצויים במצוקה וזקוקים לידיים עובדות. כולי תקווה כי דרך בני הנוער נצליח לעודד ישראלים נוספים לבוא ולעבוד בחקלאות וכך נחזיר לעבודה העברית את יוקרתה מפעם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יסייעו לחקלאים (ארכיון)
צילום: שאול גולן
"עבודה עברית" (ארכיון)
צילום: שאול גולן
מומלצים