שתף קטע נבחר

אייס תימכר במכרז במחיר התחלתי של 17.1 מיליון דולר

בית המשפט קבע היום כי מניות השליטה של זאבי באייס יימכרו במכרז במחיר התחלתי של 17.1 מיליון דולר. לשותפיו ברשת, קבוצת זביידה-גאון, יש זכות סרוב ראשונה לרכוש את המניות במחיר הגבוה ביותר שיוצע במכרז

איש העסקים שלמה זביידה וקונצרן גאון אחזקות, בראשות בני גאון, שותפיו של איש העסקים גד זאבי לבעלות על רשת אייס, מחזיקים בזכות סירוב ראשונית על רכישת אייס. כך קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, דניה קרת-מאיר. 

 

אייס שייכת לקבוצת גלקסו, הנמצאת בשליטת איש העסקים גד זאבי, שעסקיו נמצאים בכינוס נכסים. זאבי מחזיק כשני שליש ממניות אייס. בית המשפט אישר בתחילת השנה לד"ר ליפא מאיר, כונס הנכסים של גלקסו, לבצע מכרז ולמכור את השליטה בחברות אייס ומלם השייכות לקבוצה. בקבוצת גאון-זביידה מעוניינים לרכוש את חלקו של זאבי ולהשתלט על הרשת.

 

משמעות החלטת בית המשפט על מתן זכות סירוב לקבוצת גאון-זביידה היא, שהקבוצה לא תשתתף במכרז למכירת הרשת, אך לאחר שהמכרז ייסגר היא תוכל לרכוש את הרשת במחיר הגבוה ביותר שיוצע במכרז.

 

זבידה נמצא בסכסוך משפטי עם זאבי. השופטת קבעה בהחלטתה, כי אם יימצא קונה שירכוש את הרשת במכרז, הוא ייאלץ להיכנס לנעליו של זאבי ולהמשיך את הדיונים המשפטיים שזאבי ניהל עם זביידה.

 

כונס הנכסים שקל לבצע מכרז למכירת הקבוצה "מלמטה": להציע את נכסי הקבוצה למכירה. ואולם, השופטת קבעה כי המכרז למכירת רשת אייס יתקיים "מלמעלה": הכונס יצטרך למכור את החברה דרך חברת האחזקות "מסך" המחזיקה בבעלות באייס. עוד קבעה השופטת כי מחיר הפתיחה למכרז יהיה לפחות 17.1 מיליון דולר עבור חלקו של זאבי בחברה. רק אם לא יימצא קונה שירכוש את הקבוצה "מלמעלה" במחיר גבוה ממחיר הפתיחה, ייערך מכרז למכירתה "מלמטה".

 

זביידה פנה לבית המשפט באמצעות עורכי הדין אריאל זליכוב, ד"ר דליה אבן להב ומאיה צברי ממשרד גורניצקי. גאון אחזקות הגישה את טענותיה באמצעות עורכי הדין יורם בר ועמי גלעד ממשרד רם כספי.

 

בפנייתה לבית המשפט טענה קבוצת גאון-ביידה, כי הקבוצה מעוניינת לרכוש את חלקה של "זאבי אחזקות" ברשת אייס תמורת 17.1 מיליון דולר.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אייס: ניצחון לגאון ולזביידה בדרך לרכישת הרשת
מומלצים