שתף קטע נבחר

"ישראל מטרפדת פסטיבל בינלאומי ברמאללה"

בפסטיבל אמורים היו ליטול חלק אמנים מרחבי העולם, ובמיוחד מהעולם הערבי. אך המינהל האזרחי לא מאפשר את כניסת האמנים מחו"ל לשטחים, וברשות פנו "לשוחרי התרבות להתערב כדי לסייע בקיומו של האירוע התרבותי החשוב הזה"

המינהל האזרחי מטרפד את קיומו של פסטיבל פלסטין הבינלאומי לאמנות ברמאללה - כך טוענים ברשות הפלסטינית.

 

בסוף החודש אמור היה להיפתח הפסטיבל, שבו נוטלים חלק אמנים מרחבי העולם, ובעיקר מרחבי העולם הערבי. אך אמש (יום ב') התבשרו מנהלי הפסטיבל כי המנהל האזרחי החליט שלא לאפשר את כניסתם לשטחים של מספר להקות ואמנים, ביניהם להקה צ'רקסית מירדן, להקה מצרית וכן האמן העיראקי הבולט אלהאם מדפאעי, הנושא דרכון אירופאי.

 

אנשי הנהלת הפסטיבל הסבירו, כי לא נמסרה להם כל סיבה לדחיית היתרי הכניסה לאמנים, והם מאשימים את המנהל האזרחי בניסיון לטרפד את הפסטיבל ולהקשות על קיומו.

 

אחד המנהלים אמר ל-ynet: "לאחר חמש שנים שבמהלכן כתוצאה מהתנאים בשטח לא התקיים הפסטיבל, חשבנו שהזמן החדש יאפשר את קיומו. אולם גישת המנהל האזרחי מסכנת את כל האירוע. אנו פונים לשוחרי התרבות להתערב כדי לסייע בקיומו

של האירוע התרבותי החשוב הזה".

 

לאחרונה ניסו ברשות הפלסטינית לשוות אופי של חיים רגילים בשידורי הטלוויזיה, הרדיו וכן פועלים בתחומה להביא לשטחים תערוכות, הצגות ואירועים אמנותיים. אולם כאמור, ראשי הפסטיבל דיווחו שישראל מונעת את כניסתם של אמנים לפסטיבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדב נויהוייז
רמאללה. הפסטיבל לא יתקיים (ארכיון)
נדב נויהוייז
מומלצים