שתף קטע נבחר

צילום: ישראל יוסף

ברק רוצה מפקד חדש; "פרס ופרץ תוקעים אותנו בעבר"

במסיבת עיתונאים שכינס בתל-אביב תקף המועמד לראשות העבודה את הזיופים במפקד ואת פרק הזמן שהוקצב לשופטת שרה פריש לבדיקתו. הוא ניצל את הבמה גם כדי לתקוף שוב את פרס ופרץ

"זה לא רעיון רע לעשות מפקד חדש. יכול להיות שזה יספק הזדמנות לפנות למאסה קריטית של אנשי עבודה אמיתיים ולהחזיר אותם למפלגה", כך אמר ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, במסיבת עיתונאים שקיים היום (ג') בתל אביב בעקבות החשדות לזיופים במפקד בנערך לאחרונה.

 

בשיחה עם ynet בתום מסיבת העיתונאים, אמר ברק כי להערכתו יידרשו למפקד החדש שישה שבועות בסך הכל, שיאפשרו לבצע מעקב מסודר אחר המתפקדים החדשים, ולמנוע זיופים וחשדות לזיופים. גורמים בסביבת ברק הביעו היום שביעות רצון מן המומנטום שנוצר סביב תקינות המפקד, והעריכו: "את הסיבוב הזה ניצחנו - הבחירות לא יהיו במועדן".

 

במהלך מסיבת העיתונאים חזר ברק ותקף את אי התקינות של המפקד, את חוסר הלגיטימיות שלו ואת נקיונו, ואמר כי הזמן שהוקצב לבדיקת המפקד לשופטת בדימוס שרה פריש ולצוותה "אינו מספיק". 

 

"אני מתקשה להאמין שניתן לסיים בדיקה מקיפה תוך שלושה ימים", אמר ברק וסירב לקרוא באופן ברור לדחיית הפריימריז, למרות שמובן כי זהו המהלך אותו הוא מבקש להוביל. לדבריו, "מפלגת העבודה נמצאת בצומת שבה כולנו נדרשים להכריע האם פנינו למהפך ולשלטון, או שאנחנו רוצים חיים ישנים לעבודה, מבית המדרש של ההסתדרות ועם אחד. מדובר בממסד עבש שמנסה להשתלט על המפלגה שהקימה את המדינה. זה לא יילך להם. הגרעין האמיתי והיציב של המפלגה לא ייתן לגנוב אותה בדרך מבישה".

 

מאשים את פרס ופרץ באחריות למפקד

 

ברק, שכינס את מסיבת העיתונאים כדי לתקוף את שמעון פרס ועמיר פרץ, הוסיף: "אתמול שמעתי את עמיר פרץ מכריז שזה המפקד הנקי ביותר במדינה. אולי לשם הצניעות עדיף לומר מן הנקיים? מה עם הבושה? עד כדי כך לסבך מפלגה? אני מבין את החרדה מבדיקת המפקד, אבל עד כמה? מתפקדים מזוייפים יוצרים מנהיגים מזוייפים".

 

ברק אמר עוד כי הוא דורש לבצע בדיקה "אמיתית וישרה של המפקד כולו, של ההתפקדות ושל כל התהליכים", והטיל את האחריות על הזיופים לכאורה במפקד על הפוקדים. "קודם כל, אחראים אלה שפקדו", הוא אמר. "אני חושש שהם עברו על חוקי המדינה. באחריות למפקד נושא גם היושב ראש הזמני, שתפקידו לכונן תהליכים תקינים וישרים".

 

ברק אמר כי הוא מצפה מהמזכ"ל החדש, ח"כ איתן כבל, "לא להירתע ולא לבחון את המפקד באופן מדגמי רק בשולחנות עם סטודנטים. אני בטוח שבמי שמצוי בפרטים יודעים מה לבדוק ואיפה. זה לא מיכל ענק של תפוחים רקובים, ויודעים איפה לבדוק את התפוחים הרקובים".

 

ברק גילה כי אנשיו ערכו שש שעות בדיקה טלפונים בקרב 3,113 מתפקדים. לדבריו, 17 אחוז מהנשאלים נמצאו תקינים, שישה אחוז סירבו לענות, 42 אחוזים מהם לא ניתן היה להשיג ואילו 35 אחוז אמרו כי לא התפקדו למפלגה. "מה עוד צריך לקרות", תהה ראש הממשלה לשעבר במסיבת העיתונאים? אנחנו מתכוונים להחליף את השלטון ולהוקיע את השחיתות של הליכוד, אבל איך נעשה זאת אם המפקד לא תקין".

 

"פרס ופרץ תוקעים את העבודה בעבר"

 

למרות שאת רוב זמנו הדגיש ברק לתקיפת תקינות המפקד, הוא דיבר בהרחבה גם נגד שני המועמדים המובילים בסקרים לראשות העבודה, שמעון פרס ועמיר פרץ. לדבריו, "פרס ופרץ תוקעים את העבודה בעבר. פרס רוצה לצקת מים על ידי שרון, ואילו פרץ לא היה שר מעולם ולא מילא שום תפקיד ממשלתי. כך לא נגיע לשלטון. מפלגה שלא נאבקת לשלטון, והיא מוותרת עליו - הציבור יוותר עליה. הפכנו לעבד נרצע של הליכוד. את זה צריך להפסיק ומיד. צריך להפסיק את הביזיון, צריך להפסיק את הישראבלוף הזה".

 

ממטה פרץ נמסר בתגובה לדבריו של ברק: "ברק ממשיך לספק חומרים לתשדירי הליכוד.

חבל שלאחר שברק, וילנאי ובן אליעזר גילו שהם מפגרים בסקרים הם פנו לתקוף את מפלגת העבודה ואת חבריה החשדים, במקום לחבור לעמיר פרץ ולקחת חלק במאבק בליכוד ובהערכות למהפך ב- 2006".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
מאשים. ברק
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
על פרס: גם היו"ר הזמני נושא באחריות
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
על פרץ: מהע ם הבושה?
צילום: תומריקו
מומלצים