שתף קטע נבחר

הערכות בעבודה: הפריימריס יידחו

המפקד הבעייתי שנערך במפלגת העבודה עלול להוביל לדחיית הבחירות לראשותה, שאמורות להתקיים ביום שלישי הקרוב, כך על-פי הערכות גוברות במפלגה. ברק ל-ynet: יהיה צורך בקיום מפקד חדש

במפלגת העבודה גוברות ההערכות כי הבחירות לראשות המפלגה שאמורות להתקיים ביום שלישי הקרוב יידחו. זאת בשל החשש שהתגבר בימים האחרונים כי המפקד שנערך בעייתי ביותר.

 

ביומיים האחרונים צוות, בראשות השופטת דימוס שרה פריש, פועל לבדוק את תקינות המפקד. תוצאות הבדיקה נשמרות בחשאיות רבה במפלגת העבודה אולם גורמים בעבודה אמרו אתמול (יום ג') ל-ynet כי "התמונה שמסתמנת היא בעייתית כבר מהבדיקה הראשונית".

 

אתמול קיים ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מסיבת עיתונאים בתל אביב שבה אמר כי יש לקיים בדיקה מקיפה ודיבר על דחיית הפריימריס. ברק גם אמר ל-ynet כי יהיה צורך בקיום מפקד חדש. עדיין לא ברור אם הצעה זו תתקבל אולם בכירים בעבודה אמרו כי על סמך התמונה המצטיירת לאחר בדיקת המפקד - ייתכן שלא תהיה ברירה אלא לקיים מפקד חדש.

 

גם השר מתן וילנאי, המועמד לראשות המפלגה, קרא אתמול לדחות את הפריימריס ולקיים בדיקה מעמיקה של המפקד. ח"כ עמיר פרץ מצדו הציע לפקח על הבחירות באמצעות עורכי דין בכל קלפי וכן להחתים כל מצביע שיגיע לקלפיות על טופס, שבו יצהיר כי התפקד למפלגה מרצונו החופשי.

 

יושב ראש העבודה, השר שמעון פרס, אמר כי כל מקרה של שחיתות יש להעביר ללא דיחוי למשטרה. לדבריו "לא נסבול שום תוצאה של שחיתות ורק המשטרה היא הגורם המוסמך שצריך לטפל בכך".

 

לאור הממצאים וההערכות על אי תקינות המפקד והזיופים בו, מתרבות במפלגת העבודה השאלות על ההיערכות הפנימית של המפלגה לבדיקת המפקד ועל הדרך שבה נבדקו הטפסים שנכנסו לפנקס הבוחרים הראשון. התהייה היא בעיקר לגבי אופן הבדיקה וכן לגבי העובדה כי טפסים לא תקינים עם פרטים לא מדויקים נכנסו לתוך ספר הבוחרים ללא בדיקה אמיתית.

 

אתמול נסגר ספר בוחרים ב', ובו קרוב ל-130 מתפקדים, וכן נשלחו הודעות לבוחרים על קיום בחירות ב-28 ביוני.

 

הוועדה של השופטת בדימוס פריש אמורה למסור דו"ח למזכ"ל העבודה, איתן כבל, ביום חמישי בערב ועל סמך הממצאים האלה נראה כי כבל יצטרך לכנס את מרכז המפלגה, למסור דיווח ולבקש את דחיית הפריימריס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
ברק, דיבר על דחייה (ארכיון)
צילום: תומריקו
צילום אתר הכנסת
כבל, יצטרך לכנס את המרכז (ארכיון)
צילום אתר הכנסת
מומלצים