שתף קטע נבחר

מריל לינץ': אין סיבה כלכלית להמשך פיחות השקל

כלכלני מריל לינץ' סוברים כי הפיחות הנוכחי בשקל הוא תוצאה של התחזקות הדולר אל מול המטבעות האחרים, ולא של חולשת השקל

"למרות שאיננו פוסלים התרחשות של פיחות נוסף בשקל, אנו מאמינים כי אין בסיס כלכלי להמשך הפיחות. התשקיף של הכלכלה הישראלית נותר חיובי, ואנו מאמינים כי אין סיכון להאטה חדה בצמיחה". כך עולה מדו"ח שפרסם היום (ד') בית ההשקעות מריל לינץ' העוסק בכלכלת ישראל.

 

לדברי כלכלני מריל לינץ', הביצועים הפיסקלים של ישראל טובים, והמאזן החיצוני שלה מאוזן. לטענתם, הפיחות הנוכחי בשקל הוא תוצאה של התחזקותו הגלובלית של הדולר האמריקני כנגד מטבעות אחרים, ולא תוצאה של חולשת השקל.

 

מריל לינץ' מעריכים כי תנאי המאקרו בישראל ממשיכים לתמוך בצמיחה. לפיכך, הם מותירים את תחזיות הצמיחה ללא שינוי, 3.8% ב-2005 ו-4.5% ב-2006, זאת בהנחה כי תוכנית ההתנתקות תבוצע בהצלחה והשקט הביטחוני יישמר. הסיכון העיקרי, לדבריהם, הוא האטה גדולה מהצפוי בכלכלה הגלובלית.

 

לדברי כלכלני מריל לינץ', מוקד העניין המרכזי בתקופה הנוכחית הוא יישומה של תוכנית ההתנתקות, שאמור להתחיל ב-15 באוגוסט. לפי הדו"ח, בשל ההתנתקות השוק הישראלי יהיה לא יציב בטווח הקצר, ובנוסף, רוב הסיכויים הם שהבחירות יוקדמו.

 

בהמלצותיהם מתמקדים כלכלני מריל לינץ' במניות של חברות רב לאומיות, המושפעות פחות מההתרחשויות בזירה הפוליטית/מקומית בישראל, ביניהן מכתשים אגן וכי"ל, טבע, בזק ומגזר הבנקאות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
אין סיבה כלכלית לפיחות
צילום: טל כהן
מומלצים