שתף קטע נבחר

שריפה השתוללה באזור בית שמש

האש התפשטה במהירות ללולי היישוב שדות מיכה וסיכנה את התושבים. עשרות שוטרים הגיעו למקום כדי לסייע בפינוי התושבים שבסכנה. ז'קלין אוולין, תושבת העיר: "ראיתי את האש מרחוק, ורגע לאחר מכן היא כבר הגיעה אלינו, ומיהרנו לצאת מהבית". שריפה משתוללת גם באזור מושב אמנון ליד הכנרת, וכמה תושבים פונו. בצהריים השתוללה שריפה גם באזור חיפה

שריפה גדולה איימה החל משעות הצהריים (יום ד') על היישוב שדות מיכה שבאזור בית שמש. כוחות כיבוי אש גדולים הוזעקו למקום ופעלו לכבותה.

 

בצהריים הבחינו תושבי שדות מיכה באש המתפשטת במהירות, והזעיקו את הכבאים. השריפה התפשטה כבר ללולי היישוב וסיכנה את התושבים. בעקבות זאת הוזעקו חמישה צוותים נוספים של כיבוי אש, ועשרות שוטרים מתחנת בית שמש כדי לפנות את התושבים שנשקפת להם סכנה.

 

כמו כן הוזעקו שני מטוסי כיבוי בשל סכנה שהשריפה תתפשט ותגיע לבסיס צבאי שנמצא בסמוך ליישוב. 

 

ז'קלין אוולין, בת 60, תושבת שדות מיכה, סיפרה ל-ynet: "ראיתי את האש מרחוק והתפלאתי מאוד כי לא שמעתי סירנות של מכבי אש, ואז נכנסתי הביתה ויצאתי שוב תוך כמה שניות, אז כבר האש ממש התגברה. הייתה רוח מאוד חזקה ולכן האש התלקחה במהירות.

 

"העשן היה מאוד סמיך ולכן לא ראיתי כלום, עד שראיתי את האש מתקרבת ללולים שלנו. אנשי  משמר הגבול הגיעו מהר וצעקו עלינו: 'תצאו החוצה'. מיד יצאנו מהבית, אני, בעלי והילד. עכשיו אנחנו בבית של הרב ביישוב מחכים שהכל יירגע".

 

חוקרי כיבוי נמצאים באזור לברר את נסיבות פריצת הדליקה.  

 

בתוך כך, שריפה השתוללה באזור מושב אמנון שליד הכנרת. כתוצאה מהשריפה עלה באש מחסן הנמצא ליד החממות והרוח הסיטה את האש לכיוון בתי המושבים. כמה תושבים פונו. 

 

חיפה: 10 דונם חורש טבעי עלו באש 

 

כעשרה דונם של חורש טבעי עלו באש בצהריים בלב שכונת רוממה בחיפה. במקום פעלו שבעה צוותי כיבוי מהתחנות השונות בחיפה ומסביבותיה. על צוותי הכיבוי פיקד מפקד המשמרת רש"פ פיני סיסו.

 

האש שבערה בשני מוקדים התפשטה במהירות במעלה הוואדי באזור המכונה חורשת הבנים ובסיוע רוחות עזות שליבו את האש, עשן כבד הורגש באזור ואף באזורים אחרים בחיפה.

 

בשיאה של השריפה הוחלט על פינוי בית הספר הסמוך בן גוריון מתלמידיו. לאחר כשעה הצליחו הכבאים להשתלט על האש. דובר שירותי הכיבוי בחיפה, רש"פ משנה חזי לוי, מסר כי פעולות הכיבוי יימשכו עוד מספר שעות על מנת להבטיח שהאש לא תשוב ותתלקח לנוכח הרוחות הממשיכות לנשב באזור. 

 

בהכנת הכתבה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים