שתף קטע נבחר

מנצ'סטר יונייטד תימחק מהמסחר בבורסה

המיליארדר האמריקני שרכש את הקבוצה ימחק באופן רשמי את המסחר במניותיה ויסיים 14 שנים של מסחר בבורסה. במסגרת הצעדים להגדלת הרווחיות מתכנן גלייזר להעלות את מחיר הכרטיס למשחקים באולד טראפורד ל-46 ליש"ט

איל ההון האמריקני מלקולם גלייזר ימחק באופן רשמי את המסחר במניות קבוצת הכדורגל מנצ'סטר יונייטד בבורסת לונדון, בתום יום המסחר היום (ד'), ויסיים 14 שנים של מסחר במניות הקבוצה.

 

האישור למחיקה יתקבל מחר בבוקר, אך זהו רק הליך מינהלי, מכיוון שחלקו של גלייזר בקבוצה עומד על 97.3%, שמעניק לו שליטה מלאה. בשבוע הבא אמור גלייזר לתת עדכון של אחזקותיו המדויקות בקבוצה, לאחר פקיעת ההארכה האחרונה שניתנה לבעלי המניות הנוכחיים למכור לו את חלקם.

 

ההנחה הרווחת היא כי גלייזר ירכוש גם את 0.3% הנותרים, ולאחר השלמת הצעד יתחילו נציגיו של גלייזר ליישם שינויים שיביאו, לטענתם, לזינוק גדול ברווחים. לפי דיווחים, גלייזר דרש מיונייטד להעלות את מחיר הכרטיס לאצטדיון של המועדון באולד טראפורד ב-54% כדי לממן את השתלטותו על הקבוצה.

 

העיתון "טיימס" דיווח בשבוע שעבר כי ראה מסמכים שמפרטים את התוכניות להגדלת רווחי יונייטד מ-161 מיליון ליש"ט השנה ל-246 מיליון ליש"ט ב-2010. לפי התוכניות, הגידול ברווחים ינבע מעלייה של 61% במכירות של כרטיסים, גידול של 13% במכירות מדיה, וגידול של 76% במכירות של מוצרים נלווים ופעילויות שיווקיות אחרות.

 

מחיר הכרטיס צפוי לעלות מפחות מ-30 ליש"ט היום ל-46 ליש"ט במהלך חמש השנים הקרובות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גלייזר: דרש להעלות את מחיר הכרטיס
צילום: רויטרס
מומלצים