שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אופנה: איך הקונים נפלו ברשת

  למה חנויות של רשתות אופנה מסרבות להחליף פריטים שנקנו בחנות אחרת של הרשת?

  האם ייתכן שרשת אופנה פופולרית תתכחש לאחד הסניפים שלה? ואם כן, כיצד יכול הלקוח לדעת על כך?

   

  שני מקרים בנושא זה הגיעו אלינו. במקרה אחד ניסתה לקוחה, שרכשה בגדים בחנות מנגו בקניון הבאר בראשון לציון, להחליף את אחד המוצרים שרכשה בחנות הרשת בקניון עזריאלי בתל אביב. "אנחנו לא מחליפים מוצרים מחנות בראשון", נאמר לה בעזריאלי, ואף הצביעו על שלט המכריז על כך בפירוש. ללקוחה המאוכזבת לא נותר אלא לחזור לראשון לציון עם בגדיה.

   

  מקרה דומה אירע בנתניה. דג, חברת מועדון דן קסידי, ניגשה לחנות ברחוב סמילנסקי בעיר, המוגדרת כסניף הרשת. בידיה היה שובר מתנה של 100 שקל, שקיבלה לביתה כחברת המועדון. לאחר שבחרה פריטי לבוש המסתכמים ביותר מ-1,000 שקל, ביקשה לממש את זכותה להנחה.

   

  תשובת המוכרת החנות היתה: המבצע נגמר. כשחזרה לביתה בדקה באתר האינטרנט של החברה וגילתה שהמבצע עדיין בעיצומו. התקשרתי לסניף הראשי של החברה, ושם אישרו בפני שהמבצע עדיין בתוקף, אך הודיעו גם שהחנות בנתניה איננה חנות החברה. "לדעתי מדובר בהטעיה, שכן על החנות מתנוסס שלט 'דן קסידי' וכל המוצרים בחנות נושאים תוויות של חברה זו", אמרה הלקוחה.

   

  האם החנויות מתהדרות בשמות של רשתות מפורסמות רק כדי למשוך קונים, וברגע שיש צורך לתת שירות הן מפנות עורף ללקוחות? בהנהלת דן קסידי טוענים בתוקף שהחנות בנתניה איננה חנות של הרשת ולכן לא יכולה היתה לכבד את שובר ההנחה. נראה שכדי להתחמק מהתשובה הנכונה אמרה המוכרת שהמבצע נגמר.

   

  בעניין הסניף של מנגו, המצב מורכב מעט יותר, שכן כאן מדובר בבעיה עם זכיין. "אנו מודעים לבעיה של החנות בקניון בראשל"צ, הנובעת מפעילות זכיין נפרדת. עם זאת, עד שתגובש על ידי ההנהלה החדשה המדיניות הכלל-רשתית אנו מאפשרים החלפת מידה או צבע בלבד של מוצרי חנות זו בכל אחת מחנויות הרשת", נמסר בתגובה ממנגו.

   

  המסקנה: בארצנו רבת הקומבינות כדאי לברר מראש, עוד לפני שמתחילים בבחירה ובמדידה, האם החנות אכן שייכת לרשת והאם ניתן להחליף או להחזיר את מוצריה בכל הסניפים. עם זאת, כדאי שהרשתות יידעו, שלא מעניין את הצרכן אם מדובר בחנות בבעלות הרשת, בזכיין או במתחזה. מבחינתו, מאחורי כל סניף הנושא את שם הרשת ואת מוצריה עומדת הנהלת הרשת ושירות הלקוחות שלה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חנות מנגו בעזריאלי. "לא מחליפים מהחנות בראשון
  מומלצים