שתף קטע נבחר

בריטניה: הבת הורידה שירים - האם תלך לכלא

"אני לא יודעת מהיכן אשיג את הכסף. אאלץ ללכת לכלא", אמרה סילביה פרייס, אשר נדרשת לשלם לתעשיית המוזיקה פיצוי בסך 9,500 דולרים

נערה בריטית שהורידה מהרשת שירים של הלהקות קולדפליי ואואזיס עלולה לגרום למאסרה של אמה, מדווח העיתון "הגארדיאן".

 

הסניף הבריטי של הפדרציה הבינלאומית לתקליטים עוקב אחר משתפי הקבצים הפיראטיים במדינה והגיש נגדם תביעות, כפי שנהג במדינות אחרות.

 

אחת הנתבעים היא סילביה פרייס, אשר נדרשת לשלם לתעשיית המוזיקה פיצוי בסך 9,500 דולרים לאחר שהתברר כי בתה, אמילי, בת ה-14, הורידה שירים פיראטיים של האמנים החביבים עליה. בין השאר, אמילי הורידה את האלבום החדש של להקת קולדפליי, X&Y, לאחר שדלף לרשת לפני הפצתו הרשמית.

 

האם, שאינה מיומנת בתפעול מחשב, אמרה לעיתון: "אני לא יודעת מהיכן אשיג את הכסף. אאלץ ללכת לכלא".

דובר של הפדרציה הבריטית הגן על השיטה של הגשת תביעות נגד הורי המורידים. "אם לא נראה כי לחוק זכויות היוצרים יש שיניים, נאלץ לפשוט את הרגל ואין ספור מוזיקאים יאבדו את מקור פרנסתם", אמר.

 

מקרים קודמים

 

תעשיית המוזיקה משתמשת בתוכנות הסורקות את רשתות שיתוף הקבצים באינטרנט, בהן "קאזה", eMule ואחרות, על מנת למצוא גולשים המאפשרים למשתמשים אחרים להוריד ממחשבם שירים המוגנים בזכויות יוצרים. עד כה נתבעו רק בארה"ב 11 אלף משתמשים בשל הפרת זכויות יוצרים. בין הנתבעים גם ילדה בת 12.

 

בחודש שעבר דווח על דייב בינק, איש מכירות אמריקני, אשר יצא למלחמת חורמה בתעשיית המוזיקה, אשר הגישה נגדו תביעה, בשל שירים שהורידה, כביכול, בתו בת ה-15.

 

בינק טען כי לא ידע על הורדות המוזיקה הבלתי חוקיות של הבת וכי אין זה הוגן לחייב אותו לשלם אלפי דולרים ל-RIAA, איגוד תעשיית המוזיקה בארה"ב

 

חובבת מוזיקה שנתבעה בעבר על ידי ה-RIAA בגין הפרת זכויות יוצרים, החליטה להילחם בתעשיית המוזיקה והגישה תביעה נגד הארגון עקב "סחיטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים