שתף קטע נבחר

גורם בעבודה על הזיופים: "המצב נראה בעייתי"

המשטרה התחילה בחקירת הטענות לזיופים במפקד מפלגת העבודה, ובינתיים מיהר אהוד ברק להבהיר ש"מפקד חדש זה לא רעיון רע". בתגובה טענו אנשיו של פרץ כי הוא "התליין של העבודה, האיש שזרע רק הרס וחורבן"

היחידה הארצית לחקירות הונאה העבירה היום (ד') מכתב למזכ"ל מפלגת העבודה, חבר הכנסת איתן כבל, בו היא מבקשת להעביר לידיה עשרה טופסי מפקד של תושבים מהישוב הערבי כאבול, ו-23 טפסים של תושבים שביקשו להימחק מספר הבוחרים של מפלגת העבודה בטענה כי מעולם לא התפקדו. זאת, לאחר שבמשטרה החליטו לפתוח בחקירת הטענות לזיופים במפקד המפלגה.

 

מקביל, צפוי עורך דין חיים בן עמי, איש מטהו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, להעביר לידי מפלגת העבודה רשימה של מאות בני אדם, שלטענת מטה ברק כלל לא התפקדו למפלגת העבודה, אולם שמותיהם מופיעים בספר הבוחרים. את השמות אספו אנשי המטה בימים האחרונים לאחר בדיקה עצמאית שערכו בקרב כמה אלפי מתפקדים חדשים.

 

מחר אמור צוות הבדיקה בראשות השופטת בדימוס שרה פריש לסיים את עבודתו ולמסור מסקנות לחבר הכנסת כבל. אנשי הצוות ערכו בדיקות מדגמיות בקרב עשרת אלפים מתפקדים חדשים, על-מנת לעקוב אחר זיופים אפשריים. לפי שעה לא ברור מהן תוצאות בדיקה זו, שכן בעבודה שומרים על חשאיות רבה. עם זאת, גורמים במפלגה אמרו ל-ynet כי גם מהתרשמות ראשונית נראה כי "המצב בעייתי".

 

גורמים שונים במפלגה העריכו כי אם יימצאו זיופים בסדרי גודל גדולים, תיאלץ המפלגה לערוך מפקד חדש. אתמול, במהלך מסיבת עיתונאים בתל-אביב, אמר ברק כי "הרעיון לקיים מפקד חדש כלל אינו רע". לאחר מכן, בשיחה עם ynet, העריך כי לצורך מפקד מחודש ידרשו ששה שבועות בלבד.

 

עם זאת, בצעד מפתיע, יצא חבר הכנסת דני יתום, מראשי תומכיו של ברק ומי שעמד בראש המפקד בעבודה, נגד מה שבחר לכנות "לכלוכים מיותרים על המפקד". לדברי יתום, "המפקד נקי כל עוד לא הוכח אחרת. עשינו בדיקה מקיפה, ולא בכדי מצאנו עשרת אלפים טפסים לא תקינים, אותם פסלנו והוצאנו מספר הבוחרים"

 

ובינתיים תוקפים: "ברק איש זדון, הוא זורע הרס וחורבן"

 

עד שתתבהר תמונת המפקד, החליטו במטהו של ח"כ עמיר פרץ להסיר את הכפפות ולהשיב מלחמה להאשמות שהטיח אהוד ברק. ממטה פרץ נמסר כי "על ברק להסיר מועמדותו וללכת הביתה. הוא איש זדון שאינו יודע להפסיד בכבוד. זה האיש שהוביל את העבודה לתבוסה הקשה ביותר, העלה את שרון לשלטון ומוטט את תהליך השלום".

 

עוד הוסיו כי "אחרי שברק היה התליין של העבודה, הוא הופך לסדרן שלה. עכשיו, שמפלגה מתחילה לצאת מהתהומות אליהם הוא שלח אותה, הוא מטיח אותה שוב לקרשים והכול כדי להימנע מתבוסה קשה. ברק צריך ללמוד מדני יתום תומכו לא לבלבל עובדות עם שאיפות".

 

גם חבר הכנסת לשעבר, חגי מרום, שנמנה גם הוא על תומכיו של פרץ, פירסם הודעה בה הוא תוקף את ברק. בהודעתו כתב מרום כי "ברק, שהרס את העבודה והשאיר מאחוריו עיי חורבות, חוזר ושוב זורע רק הרס וחורבן. כל כוונתו היא לעצור את הבחירות ואין לו שום מעצור להרוס ולהחריב את העבודה כדי לתפוס את הבחירות ולהמנע מהתבוסה המצפה לו. ברק רוחץ בנקיון כפיו, אבל אנו לא שכחנו את פרשת העמותות שלו. מי שלכלך את הממשל הציבורי, שלא יטיף ויעליל עלילות על אחרים. אסור לתת להונאה שלו להמשיך"

 

במטהו של ברק מיהרו להגיב לדברים וטענו כי "השיטות העבשות של עם אחד הן שהפכו את מפלגת העבודה למפלגת זנב שתהיה ללעג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
"מפקד חדש? לא רע". ברק
צילום: תומריקו
מומלצים