שתף קטע נבחר

נטוויז'ן נגד תפוז: עימות בזירת הבלוגים

נטוויז'ן חסמה תכונת גיבוי חדשה של אתר 'תפוז', שאיפשרה למפעילי בלוגים באתר 'ישראבלוג' להעבירם בשלמותם ל'תפוז'

נטוויז'ן חסמה תכונה חדשה של אתר "תפוז" המאפשרת למפעילי בלוגים באתר 'ישראבלוג' להעביר את יומני הרשת שלהם למערכת הבלוגים של "תפוז".

 

עם פרוץ החופש הגדול, אתר "תפוז" השיק השבוע מערכת בלוגים משודרגת בשם "הבלוגיה", הכוללת מספר תכונות חדשות, בהן יכולת התאמה אישית משופרת של עיצוב הבלוג ובקרוב גם אפשרות לעדכן את יומני הרשת באמצעות הסלולר. בין התכונות החדשות נכללה תכונת גיבוי, המיועדת למפעילי בלוגים ב'ישראבלוג', מערכת הבלוגים של "נענע", ומאפשרת להם להעביר את הבלוג שלהם, על כל תכניו, מ'ישראבלוג' ל'תפוז'.

 

התכונה של 'תפוז' מגבה כל קטע שפורסם בבלוג בנפרד, ומעבירה אותו בפורמט XML, כולל תמונות ותגובות, ובכך מקלה מאוד על גולשים לפרסם מחדש את הקטעים ב'תפוז'.

 

"תכונת הגיבוי נוצרה מתוך גישה פתוחה שאנו רואים בה חלק מרוח האינטרנט", מסר בתגובה ניר אופיר, העורך הראשי של "תפוז", "מסתבר שבנטוויז'ן-ישראבלוג החליטו, משיקולים שלהם, לחסום את אפשרות הגיבוי הזו. אנו נמשיך לנסות למצוא דרכים לאפשר לגולשים, אלו של תפוז ואלו של מקומות אחרים, את החופש להחליט, לבחור ולשלוט במידע ובתכנים שהם שלהם בלבד - לא של אף אתר או חברה מסחרית".

 

תגובת נטוויז'ן

 

"נענע חוסמת כל אפשרות להעתקת התכנים או משיכתם בדרך כלשהי מ'נענע' ללא אישור ובכלל זה כל תוכן המצוי ב'ישראבלוג' - אתר הבלוגים הגדול בישראל, הפועל במסגרת הפורטל. המערכת המתקדמת של ישראבלוג מאפשרת לכל גולש לעשות בתכניו כרצונו כולל גיבוי פנימי.

 

"עם זאת, תפוז באופן מכוון הקים מנגנון התומך במשיכת תכנים אך ורק מישראבלוג - עובדה המוכיחה כי כוונותיו אינן טהורות כלל. תם העידן בו אתרים בישראל מבססים את מעמדם על העתקת תכני מקור מאתרים אחרים. בישראבלוג, כמו באינטרנט, קיים החופש לכל בלוגר לעשות עם הבלוג כרצונו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים