שתף קטע נבחר

"להחזיר המתפקדים לליכוד; להיאבק בחסימות"

ראש הממשלה הסביר לראשי הסניפים: "מזכירות הליכוד תאפשר לחברים ותיקים שחדלו להיות חברי ליכוד לחזור למפלגה. הדבר הזה מאוד חשוב, וחבל שאנשים לא יחזרו". לדבריו, המצב שנוצר, בו חלק מחברי הסיעה מצביעים נגד הממשלה, הוא מצב שמעורר דאגה והיה לו גם מה לומר לחוסמי הכבישים

ראש הממשלה, אריאל שרון, קרא הערב (יום ה') במפגש עם ראשי סניפים מכל רחבי הארץ להחזיר כמה שיותר מתפקדים לליכוד. "כפי שאתם יודעים, החליטה מזכירות הליכוד לאפשר לחברים ותיקים שהיו איתנו לא מעט שנים אך חדלו להיות חברים, לחזור למפלגה. נשארו שבועיים. הדבר הזה מאוד חשוב, וחבל שאנשים לא יחזרו". שרון הוסיף: "אני מעריך כי השנה הבאה תהיה שנה של נושאים מורכבים, ולכן חשוב שהאנשים הללו יחזרו למסגרת הליכוד".

 

לדברי שרון, "המצב שנוצר, בו חלק מחברי הסיעה מצביעים נגד הממשלה, הוא מצב שמעורר דאגה. צריך לזכור כי בסוף כולנו נצטרך להתלכד. בנובמבר 2006 יהיו בחירות וזה יהיה חמור אם הליכוד, כתוצאה ממאבקים פנימיים, יאבד את הנהגת המדינה. לכן חשוב לשמור על יחסים נאותים וחשוב להתלכד. כל אחד צריך להבין כי יחלפו כמה חודשים וניכנס למערכת בחירות. אם רוצים להצליח, מערכת היחסים צריכה להשתנות, היחסים צריכים להיות אחרים".

 

ראשי הסניפים אמרו לו בתגובה: "אנחנו נקרעים בין אהבתנו אליך, ובין ההתנגדות לתוכנית ההתנתקות. אולי תדחה את ההתנתקות ותעזור לנו להיות איתך".

 

ראש הממשלה השיב להם: "מי שרוצה להיות נגדי - שיהיה נגדי. אם אני חושב שצריך לעשות דברים, אעשה אותם. אם יהיו חלקם של האנשים נגדי או רובם נגדי, זה לא במערכת השיקולים שלי. ההתנתקות תבוצע במועדה".

 

לדבריו, "היא תתבצע למרות האיומים, ההסתות וחסימת הכבישים. דרך אגב, נושא זה של חסימת הכבישים ושורה שלמה של מעשים כמו שפיכת שמן ומסמרים על הכבישים, לא יכולים להימשך. נתתי הנחיות ברורות לשר לביטחון פנים ולמשטרה שהדברים האלה ייפסקו. מדינה לא יכולה להתקיים כשקבוצות אנשים בתוכה מפסיקות את החיים הסדירים בה. ההנחיה שלי היא למנוע את שיבוש החיים במדינה. דברים אלו פשוט לא יהיו. אני יכול רק להצטער על כך שאני לא שומע את זה מחבריי. אולי הם עסוקים בדברים אחרים. מדינה לא יכולה להתקיים בצורה כזו".

 

בתשובה לשאלה בעניין התמונות שפורסמו כשכאפיה לראשו של שרון, ראש הממשלה: "יש לי כוח לעמוד מול כל הדברים האלה. לא יצאתי במחולות כשנשאו אותי על כפיים, ולא נתקפתי בייאוש קודר מול ההסתות האלה. יש לי הכוח לעמוד מול כל אלה, ואעשה מה שאני יכול מתוקף תפקידי".

 

פרחן ציטט את איילון, מצנע ושרון

 

אבי פרחן ממייסדי היישוב אלי סיני, נכח בכנס ואף נשא דברים: "גוש היישובים אלי סיני, דוגית וניסנית לא קם במקרה. חשיבותו כה גדולה עד שאפילו הקיצוניים ביותר שבשמאל מתנגדים לעקירתו". הוא אף הביא מדבריהם של ראש השב"כ לשעבר עמי איילון, האלוף במילואים עוזי דיין, עמרם מצנע וכמובן ראש הממשלה שרון.

 

פרחן הציג מפה של רצועת עזה והיישובים שנמצאים בטווח הרקטות, כמו אשקלון וחוות השקמים, וטען שההתנתקות מסכנת את שלומם של אזרחי ישראל.

 

במהלך דבריו קטעו אותו חלק מהנוכחים אבל ראש הממשלה ביקש ממנו להמשיך לדבר. פרחן עצמו סיפר כי לא נרשמו הפרעות מצד מתנגדי ההתנתקות והאווירה היתה עניינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. מצב מעורר דאגה
צילום: רויטרס
צילום: צפריר אביוב
פרחן. רה"מ ביקש שימשיך
צילום: צפריר אביוב
מומלצים