שתף קטע נבחר

ת"א: המשטרה חילקה דו"חות רק לתומכי ההתנתקות

האם ייתכן ששוטרת פעלה ממניעים פוליטים? ב"שלום עכשיו" טוענים שכך בדיוק עשתה שוטרת שבחרה לחלק דו"ח לתומכת התנתקות שחילקה סרטים כחולים, והתעלמה ממש באותה השעה ממחלקי הסרטים הכתומים. המשטרה: הם הפריעו לתנועה ואף סיכנו את עצמם. פעלנו ללא כל קשר לשיוך הפוליטי

האם שוטרי משטרת מחוז תל אביב תומכים במתנגדי ההתנתקות? שתי מתנדבות של "שלום עכשיו" שקיבלו בצהריים (יום ו') דו"חות על חלוקת סרטים כחולים סבורות שכן. השתיים חילקו סרטים כחולים בסמוך לתחנת הרכבת ברחוב ארלוזורוב בתל אביב, וקיבלו דו"ח תנועה משתי שוטרות שעברו במקום, בגין "עמידה על הכביש שלא במסגרת תפקיד רשמי".

 

השוטרת, רס"ר אורנה מצרי, מיחידת התנועה של משטרת מרחב ירקון הגיעה לצומת המדובר והבחינה במחלקי הסרטים. היא קראה לשתיים מהן ורשמה להם דו"ח בשל כך, בעוד יתר הנוכחים בצומת ממשיכים בפעולות המחאה, בהם גם מתנגדי ההתנתקות.

 

"עמדתי בכביש וחילקתי סרטים כחולים. ניידת שעמדה שם קראה לי בכריזה לרדת מהכביש. מיד ירדתי ממנו והשוטרות ירדו מהניידת והחלו לדבר איתי באגרסיביות. בסופו של דבר הן רשמו לי דו"ח תנועה ותשלום קנס על סך 250 שקלים", כך סיפרה אחת הפעילות.

 

לפני מספר שנים יצאה משטרת מחוז תל אביב במבצע גדול כנגד הקבצנים העומדים בכבישים ומבקשים כסף מהנהגים. אותם קבצנים סולקו לעיני מצלמות הטלוויזיה בבושת פנים מהצמתים וכאשר נעלמו המצלמות כך גם נעלמו השוטרים. מאז ועד היום הקבצנים פועלים ללא הפסקה בחודשי האביב והקיץ ומבקשים כסף מהנהגים, במיוחד בצומת דרך נמיר-ארלוזורוב. כל זאת, ללא דו"ח על הפרעה לתנועה מצד המשטרה.

 

גם מתנגדי ההתנתקות המגיעים למקום דרך קבע ומחלקים סרטים כתומים מגיעים ולא מקבלים דו"חות. אולם אנשי שלום עכשיו התומכים במהלך קיבלו יחס שונה.

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר ל-ynet: "על המשטרה לבטל מיד את הקנסות המגוחכים. קשה למצוא הסבר לכך שהשוטרים רשמו את הדו"חות לפעילים ללא כל אזהרה מראש. הסיבה היחידה להתנהגות שכזו עלולה להיות מתוך יצר נקם פוליטי אישי של השוטרים בצומת".

 

ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר כי המשטרה אכפה את החוק כלפי מי שמפריע לתנועה ואף סיכן את חייו שלו. עוד נמסר כי בטרם ניתן הדו"ח הזהיר קצין התנועה אזרחים שעמדו בסמוך ופעלו לחלוקת סרטים וכי במקום חולקו דו"חות לחמישה אזרחים. "הדו"חות ניתנו ללא כל קשר לשיוך פוליטי", נמסר. הנערות עצמן, אגב, לא הוזהרו כלל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
כתום? עובר. כחול? עוצר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים