שתף קטע נבחר

עלו ברשת: לאתגר את דארת' ויידר

הערוץ הלא אטרקטיבי, מאגר הפחיות, ישראל בבניין אחד, מונה השביזוּת, הזמן לך טרמפ בחו"ל, מסע נשי, חמש יחידות ערבית, דארת' ויידר המדיום, וגם: טום קרוז מתראיין בשנית

וידאו אקטיבי

 

והנה פנינה, שמוכיחה כי יוזמות התוכן המתקדמות ביותר ברשת הן עצמאיות, אפילו מחתרתיות: "אקטיבי" הוא ערוץ טלוויזיה אינטרנטי, המתמקד בנושאים חברתיים.

 

האתר הוקם בידי מומו יואל על--מנת לאפשר לארגונים וליחידים, שפעילותם אינה אטרקטיבית

מספיק לכיסוי במהדורות החדשות או בשידורים הרגילים של הטלוויזיה, להתבטא ולפרסם את עצמם. 

 

ככזה מציג הערוץ כמה עשרות סרטונים שהופקו בידי עמותות ויוצרים עצמאיים, הפועלים למען שמירה על ערכי סביבה, זכויות אדם וזכויות בעלי-חיים. האתר מאפשר ליוצרים להציג כתבות וידאו על

בעיות ועיוותים בתחומים אלה, ובהמשך גם לעקוב אחר ההתקדמות או הנסיגה בטיפול הממלכתי בהם.

  

הסרטונים משודרים, בינתיים, בטכנולוגיית סטרימינג ובאיכות טובה. בעתיד מתוכננים להתקיים ימי שידור מיוחדים מאירועי תרבות, אמנות ופעילויות חברתיות. היוזמה חשובה ויפה, האתר מעוצב נפלא, וחלק מהסרטונים מציגים מצבי קיפוח וניצול חמורים במיוחד. לצד אלה יש גם סרטונים אלטרנטיביים רגילים, שהופקו בידי בני נוער, אך אין שום סכנה שתצפו בהם בשום ערוץ אחר.

 

הפחיות של רונן

  

מפתיע כמה תחביב שיכול להיתפס כשולי, חסר תכלית וכמעט אובססיבי, יכול להפוך לאתר מגניב ומרתק: האספן רונן רוטפרב (32) מכפר-סבא, העלה לרשת מאגר פרטי עצום, שמתעד יותר מ-2,600 פחיות משקה ייחודיות שברשותו.

 

המאגר של רונן מאפשר תצוגה של כל הפריטים על-פי קטיגוריות וגם בחיתוכים לא שגרתיים: מדינות המקור של הפחיות, גדלים ייחודיים, פחיות בירה בלבד, משקאות מוגזים בלבד ועוד. כל פחית

 זוכה לכרטיס אישי, הכולל מידע על המשקה, תכולת הפחית וגודלה, החומר ממנו היא עשויה, השפות המופיעות עליה, שם התורם לאוסף (אם יש) וכמובן - תמונתה.

 

דפי התוצאות הם אינסופיים, ולצד כל שורת מידע ניתן להציג תמונה מוגדלת של הפחית. בין הפריטים - מאות מהדורות מיוחדות ומוגבלות לאירועים מיוחדים. האתר הוא סוף-הדרך מסוגו, אבל כשחושבים על זה, גם היקפו הגדול של האוסף עצמו הוא לא פחות ממדהים. 

 

אמנות: דירה להסתיר

 

בדירה להסתיר, סרטון פלאש משובח של היוצר העצמאי אמיתי טוויטו, שכבר הוזכר כמה פעמים כאן בעבר בזכות המקוריות והאיכות של עבודותיו, אפשר לצפות בדף היוצר שלו בבמה חדשה.  

 

הסרטון החדש הוא גירסת פלאש מושקעת וסאטירית לקלאסיקה דירה להשכיר של לאה גולדברג, המציעה פרשנות ברוח ימינו לחיי שלום ושלווה בבניין בן חמש קומות בישראל של ימי ההתנתקות. כולנו שם - הימניים, השמאלנים, הדתיים והחילוניים, המזרחיים והאשכנזים, הערבים ואפילו העובדים הזרים. אפשר לגחך קלות, ואפשר סתם להתבאס מכך שבעצם זו בכלל לא בדיחה. 

 

חסוי: שב"כ, שלום

 

אחרי המוסד - גם השבכ נפתח: אתר ראשון לשירות הביטחון הכללי, שתכליתו העיקרית היא פירסום מידע על משרות פנויות וגיוס כוח אדם לתפקידי אבטחה, מודיעין, לוגיסטיקה ויחידות טכנולוגיות. 

 

בין המשרות המוצעות יש תפקידים רבים המתאימים לסטודנטים. האתר מסביר את תהליכי המיון של כוח האדם, ומאפשר למלא טפסים להגשת מועמדות למשרות השונות. המידע על פעילות האירגון הוא מצומצם וקורקטי, כפי שניתן היה לצפות.

 

תזכורת: והפז"מ דופק

 

שירות תזכורות חדש מאפשר לכל גולש להירשם, לציין את התאריכים המשמעותיים לו (ימי הולדת של בני המשפחה או חברים, מועדי חידוש לאישורים, ובעצם - כל תאריך) ולקבל באי-מייל הודעת

תזכורת לפני האירוע.

 

לחיילים מספק האתר מונה שביזות אלקטרוני, הפזמומטר, שאליו יש להזין את מועדי הגיוס והשחרור, ומאז הוא מציג בכל כניסה לאתר את מונה השביזות המעודכן עד לסוף השירות. 

 

דואר: אימייליה עברית

 

"אימייליה" הוא שמה של תוכנת דואר עברית ופרטית, שמפתחיה הישראליים מציעים אותה להורדה חינם.

 

התוכנה מאפשרת החלפה פשוטה של ספקי אינטרנט, בחירת צבע לכל חשבון דואר, משלוח פקודות באמצעות SMS ועוד. לא הורדנו, לא התקנו, לא ניסינו, ועל כן, למרות הרצינות שמגלים מפתחי התוכנה, השימוש בה הוא על אחריותכם בלבד.

 

קהילה: פיתוח פתוח

  

ישראלים פיתוח הוא אתר קהילתי חדש למתכנתים עצמאיים בקוד הפתוח.

 

האתר מזמין אותם להשתתף בתכניו, להתייעץ ולהציע פתרונות לבעיות, להשתמש בפורומים, בערכות העיצוב ובמאגר הפיצ'רים שניתן לשתול באתרים פרטיים.  

 

גלגלים: טרמפ עולמי

 

הנה הברקה ירוקה: אתר עולמי חדש, באנגלית, נורבגית ועברית (בעתיד יציג תכנים גם בשפות נוספות) מציע לגולשים לתאם ביניהם נסיעות משותפות במכוניות פרטיות ליעדים שונים בעולם. 

 

המטרה: לספק פתרון נוח למרוחקים, להוזיל עלויות ולצמצם נזקים אקולוגיים.

על-מנת להשתמש בשירותי המאגר באתר יש להירשם, להגדיר עצמכם כטרמפיסטים או כבעלי מכוניות, ולבחור או להגדיר נתיבים לטרמפ. לנסיעות משותפות יש ערכים חברתיים, ולפיכך, מדובר למעשה באתר שידוכים למטרות נסיעה.

  

מסע: מטיילות ביחד

 

ריקי, רותה וגלית, שלוש חברות נשואות עם ילדים, גילו שחוויית המסע המשותף של נשים ליעדים שונים בעולם תורמת מאוד להעצמתן.

 

בעקבות זאת הקימו שלוש החברות את מסע נשי, יוזמה פרטית הפועלת לארגון קבוצות טיול עומק של נשים ביעדים ייחודיים בעולם, תוך שילוב של מפגשים מעניינים עם נשים מקומיות.

 

אחרי כמה מפגשי הכנה והרצאות מומחים, יצאו בנות הקבוצות הראשונות לבקר באתרים טיבטיים בהודו, במהלך יולי ואוגוסט. האתר האיכותי שהשיקו שלוש החברות מציג את תפיסת עולמן, מביא מידע ותמונות על הטיולים והמסלולים, וגם כמה סיפורי מסע אישיים. יפה.

  

ללמוד: ערבית פלוס

 

כרמית בר-און, מורה בבית-הספר בגין בראש העין, הקימה אתר פרטי קטן אך מצוין להוראת ערבית ברמה של חמש יחידות לימוד. 

 

האתר מביא מידע רב לתלמידי ערבית - בין היתר מאגרי מילים, כללי דקדוק, אנסינים, דגמי מבחנים וכו', לצד קישורים ומצגות על כל מדינות ערב, פרטים על אמנויות איסלאמיות אופייניות, מוזיקה, ספרות, קטעי קוראן ואפילו מתכונים. האתר מפעיל גם פורומים.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

כמדי שבוע, מקבץ של בדיחות, קישורים משעשעים, משחקים וצחוקים מהרשת, באדיבות נאמני המדור.

 

לאתגר את דארת': המשחק המדליק הזה מוצג באתר הבריטי של ברגר קינג:

 אתם נדרשים לחשוב על פריט או עצם כלשהו, ולורד דארת' ויידר (מלחמת הכוכבים) בכבודו ובעצמו ינסה לקרוא את מחשבותיכם.

 

ככל שתאתגרו אותו יותר - כך תגדל האינטליגנציה המלאכותית של דמות הפלאש. הדיאלוג עם ויידר משעשע, מפחיד, ורצוף איומים והשפלות (שלח: דן דקל).

  

עוד מלחמת הכוכבים: וזו אולי המתנה הכי מדליקה שחובבי מחשבים שהם גם מעריצי סאגת מלחמת הכוכבים יכולים לקבל: סטאר-וורז פי-סי הם מחשבים אישיים המשלבים מארז מדהים בעיצובים שונים: האחד אופייני לאימפריה ולצד האפל של הכוח, והשני ברוח המורדים אבירי הג'דיי והכוח. מחיר התענוג הזה, הכולל גם תוכנות ופריטים מעוצבים אחרים: מ-1,499 דולר (שלחה: נועה בן שבת).

 

איך עושה טום קרוז: ודאי זכיתם כבר לצפות במופע האימים של טום קרוז המאוהב אצל אופרה וינפרי - מהראיונות המוזרים ביותר שצולמו אי-פעם. אבל אי אפשר להתעלם מתרומתו העצומה של הראיון הסנסציוני הזה לרפרטואר של בדרני אמריקה, ולמיליון הבדיחות על חשבונו של הכוכב בכל תוכנית ראיונות אפשרית. החיקוי הזה, של הקומיקאי דיין קוק, היא ההיסטרית והקיצונית מכולן, ובכל זאת, הכי קרובה למקור. פשוט ע-נ-ק. 

 

סיפרות ארנבית זולה: זוכרים את ארנבוני הפלאש, המסכמים את כל השלוש

שעות של טיטאניק (ו'מגרש השדים'ואחרים) לשלושים שניות חביבות? הנה הם חוזרים עם הגירסה שלהם ל'ספרות זולה' (שלח: אופיר אלבז).

 

איך נוצר הריון: זו לא דאחקה בכלל, אלא סירטון הסברה אמריקני חכם ומקסים, המיועד לבני-נוער, ומספק להם מידע מפתיע על הנסיבות שיכולות להביא להריון. הסרטון עשוי כתוכנית טלוויזיונית נקודת הג'י, בהגשה משותפת של מר פין והעלמה ואגינה (שלח: דן דקל). 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים