שתף קטע נבחר

הבנקים ולהמן סיכמו עקרונית את הרפורמה בעמלות

הרפורמה בעמלות הבנקים ככל הנראה תצא לדרך בסוף השנה. עמלת השורה תבוטל, הלקוחות ישלמו עמלת מינימום של 10 שקלים עבור סל פעולות מינימלי בתוספת תשלום על כל פעולה נוספת. לחילופין, יוכלו לבחור בסל מורחב בעלות של 18 שקלים

הרפורמה בעמלות הבנקים ככל הנראה תצא לדרך בסוף השנה. כך עולה מסיכום עקרוני שהושג בסוף השבוע בין המפקח על הבנקים, יואב להמן, וראשי הבנקים.

 

לפי הרפורמה, לקוחות הבנקים לא ישלמו יותר עמלת שורה, ובמקומה ישלמו סכום חודשי קבוע. סכום המינימום יעמוד על 10 שקלים, עבוד עד 8 פעולות בחודש. כל פעולה מה-9 ואילך תחויב בתשלום נוסף. לחילופין, יוכלו הלקוחות לשלם סכום קבוע של 18 שקל, עבור סל רחב יותר של פעולות.

 

במקביל לסל העמלות שמוצע בזאת, שמקורו ביוזמת וועדת הכלכלה לפני למעלה משנה, סוכם כי הבנקים יוכלו להמשיך להציע את סלי העמלות שלהם, כמו דיסקונט פיקס בבנק דיסקונט (תוכנית הכוללת שני מסלולים בתשלום קבוע - ב-18 שקלים וב-25 שקלים), ותוכנית המסלולים בבנק הפועלים.

 

עוד סוכם, כי הבנקים לא יהיו מנועים מלייקר את סלי העמלות שלהם, ולהציע סלים נוספים. עם זאת, תעריפים העמלות לפי פעולה, יוקפאו לשנה.

 

עקרונות הרפורמה טעונים אישור ועדת הכלכלה של הכנסת והממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום. הבנקים מתנים את הסכמתם לרפורמה, בהפסקת פעילות החקיקה בנושא של הגבלת העמלות על ידי ועדת הכלכלה, והפסקת פעילותו של הממונה על ההגבלים העסקיים בנושא הכרזת הבנקים כעל קבוצת ריכוז.

 

עקרונות 'עסקת החבילה' אושרו לאחר שהוכנסו בה שינויים לעומת ההצעה המקורית שהוצגה בעבר. זאת, בשל אי גילוי נאות ללקוחות על מחירי השירותים הבנקאיים, לטענת המפקח על הבנקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים