שתף קטע נבחר

מסימני ההאטה: 600 חברות נוספות בסכנת סגירה

עפ"י נתוני דן אנד ברדסטריט, בחודש יוני שיעור העסקים בסכנת סגירה עומד על 18.2%, הרעה קלה בהשוואה לחודש מאי ולעומת מגמת השיפור שנרשמה בתחילת השנה. את רשימת הענפים המסוכנים במשק ממשיכים להוביל ענפי המזון והנדל"ן

מגמת ההרעה במצב העסקים בישראל נמשכת. בחודש יוני כ-600 עסקים וחברות נוספו לרשימת החברות הנמצאות בסכנת סגירה. שיעור העסקים הנמצאים בסכנת סגירה עומד ביוני על 18.2% לעומת 18% במאי ו- 17.6% באפריל. כך עולה מנתוני חברת דן אנד ברדסטריט.

 

הנתונים מצטרפים לנתונים כלכליים נוספים במשק המשקפים את ההאטה בצמיחה בחודשים האחרונים. 

 

את רשימת הענפים המסוכנים במשק ממשיך להוביל ענף המזון, שאף רשם הרעה בכל תתי הענפים. ענף המסעדות והפאבים ממשיך להיות הענף המסוכן ביותר מבין הענפים שנסקרו עם 61% מהחברות הנמצאות בסכנת סגירה. אחריו המכולות ורשתות מזון, עם 48%. בענף המאפיות 44% עסקים בסכנת סגירה. 

 

הענף השני מבחינת רמת הסיכון ממשיך להיות ענף הנדל"ן, שגם בו נרשמה הרעה בכל תתי הענפים: מצבם של קבלני התשתיות הורע מעט בעשירית האחוז, ושיעור העסקים בסכנת סגירה בו עומד על 38.5%. בקרב קבלני השיפוצים שיעור העסקים ברמת סגירה עומד על 31%. גם מצבם של קבלני הבניין הורע ובו שיעור העסקים בסכנה - 27%.

 

ענפים נוספים הנמצאים ברמת סיכון גבוהה מהממוצע הכללי הם ענף העץ והרהיטים (27%  בסכנת סגירה) וענף מוצרי החשמל הביתיים (25.5%). בענף הטקסטיל וההלבשה עלה שיעור העסקים בסכנת סגירה ביוני ל-22%. בענף המחשבים והציוד ההיקפי עומד השיעור על 19%. 

 

ענפים ברמת סיכון נמוכה

 

מאידך, בענף מוצרי הכימיה והדלק, הכולל גם את תעשיית התרופות, חל החודש שיפור במצב העסקים, כאשר שיעור העסקים בסכנת סגירה עומד על 13%. 

 

בענף הציוד האלקטרוני שיעור העסקים בסכנת סגירה הוא 12%. ענף ההוצאה לאור רשם ירידה של 0.2% לרמה של 14% עסקים בסיכון גבוה. 

 

ענף המוסכים ושירותי הרכב רשם הרעה ביוני, ואחוז העסקים בסיכון גבוה בו עומד על 16%. גם ענף התיירות רשם הרעה קלה של כמחצית האחוז, ושיעור העסקים בסכנת סגירה בו עומד על 17%. 

 

מנכ"ל דן אנד ברדסטריט, ראובן קובנט, מסביר כי בחודשים ינואר ופברואר חל שיפור במצב העסקים בישראל וזאת אחרי 11 חודשים רצופים בהם שיעורי הסיכון במשק הלכו וגדלו מדי חודש, או שנותרו ללא שינוי. השיפור נעצר בחודש מרץ, ומאז ישנה הרעה במצב העסקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד הכהן
הרעה במצב החברות
צילום: דוד הכהן
מומלצים