שתף קטע נבחר

בקרוב: מעבר חופשי לעמיתים בין קרנות הפנסיה

האוצר פרסם טיוטת תיקון לכללי המעבר בין קרנות הפנסיה החדשות. התיקון מסיר מגבלות שהיו קיימות עד כה, כמו הדרישה לצבור ותק של שנתיים בקרן אותה מבקשים לעזוב. כמו כן, המעבר יותר לאורך כל חודשי השנה

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר, אייל בן שלוש, פרסם היום (א') טיוטת תיקון לכללי המעבר בין קרנות הפנסיה החדשות. בהתאם לתיקון, יתאפשר לעמיתי קרנות הפנסיה החדשות לעבור בין הקרנות לאורך כל השנה.

 

התיקון המוצע מסיר את המגבלות שהיו קיימות עד כה על מעבר בין הקרנות. בהתאם לכך, יוכלו המבוטחים בקרנות הפנסיה החדשות לעבור מקרן פנסיה חדשה אחת לקרן פנסיה חדשה אחרת מבלי שיידרשו לצבור ותק של שנתיים בקרן שאותה הם מבקשים לעזוב.

 

כמו כן, בוטלה המגבלה על מעבר קבוצות שנדרשות כיום לוותק של 3 שנים בקרן שאותה הם מבקשים לעזוב, וניתן לעבור מבלי תלות בוותק של הקבוצה.

 

בנוסף, בוטל "חלון המעבר" שאפשר למבוטחים לעבור בין קרנות הפנסיה החדשות בחודשים שבין אוקטובר של אותה שנה עד מרץ שנה הבאה. על פי התיקונים החדשים יוכלו המבוטחים לבצע מעבר בין הקרנות החדשות לאורך כל חודשי השנה (בדומה לעמיתי קופות הגמל).

 

בן-שלוש ציין, כי השינויים שהוכנסו בהוראות המעבר הם צעד נוסף וחשוב בכיוון של שכלול התחרות בשוק הפנסיה והגברת הכוח הצרכני של המבוטחים בקרנות הפנסיה החדשות.

 

"בדרך זו ייבחנו קרנות הפנסיה החדשות (הנשלטות על ידי חברות הביטוח הגדולות - ת.ב) על ידי המבוטחים בכל עת, מצב שיחייב את הקרנות להתייעל ולהתמקצע הן בתחום ניהול הסיכונים והן בתחום השירות שהן מעניקות לעמיתיהן", אמר בן-שלוש.

 

התיקון יכנס לתוקף עם פרסום החוזר הסופי, לאחר קבלת הערות הגופים הרלוונטיים. לטיוטת התיקון המלא לחץ כאן.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים