שתף קטע נבחר

כתבי אישום נגד מייסד פארמלאט ומנהלים נוספים

שופט במילאנו החליט להגיש כתב אישום נגד טאנצי, 15 מנהלים נוספים בחברה ו-3 מוסדות פיננסים, בגין התפקיד שמילאו בשערורייה שהובילה לקריסת ענקית החלב, שזכתה לכינוי "אנרון האירופית"

שופט במילאנו החליט להגיש כתבי-אישום נגד מייסד ענקית החלב האיטלקית פארמלאט, קאליסטו טאנצי, 15 מנהלים נוספים בחברה ו-3 מוסדות פיננסיים, על התפקיד שמילאו בשערורייה שגרמה לקריסתו של אחד המותגים הידועים ביותר של איטליה, וזכתה לכינוי "אנרון האירופית".

 

השופט צ'זארה טאקוני, החליט אתמול (שבת) להעמיד את המנהלים למשפט, אחרי שימועים מוקדמים שנמשכו שמונה חודשים, הונאה של השווקים, עבירות על חוקי ניירות ערך, הונאה חשבונאית כוזבת ופגיעה בעבודת הרגולטורים.

 

פארמלאט הדהימה את המשקיעים ב-2003, כאשר הודיעה כי בספרי החשבונות שלה רשומים 4 מיליארד אירו כמייצגים נכסים שלמעשה אינם קיימים. בדצמבר 2003 ניצלה החברה מחדלות פירעון בעזרת הבנקים והממשלה האיטלקית.

 

השלוחות האיטלקיות של בנק אוף אמריקה, חברת ראיית החשבון דלויט אנד טוש והחטיבה האיטלקית לשעבר של גראנט תורנטון הואשמו בסיוע

לפארמלאט להונאת המשקיעים. במסגרת החוק האיטלקי, אפשר להעמיד לדין חברות, והן עשויות להיקנס או אפילו להיסגר אם יימצאו אשמות.

 

גראנט תורנטון ניתקה את קשריה עם החברה האיטלקית שהיתה מסונפת לה, שבועות אחדים אחרי פרוץ השערורייה החשבונאית בהיקף 14 מיליארד אירו (17 מיליארד דולר). הדיון הראשון בבית המשפט צפוי ב-28 בספטמבר.

 

11 מנהלים, כולל שלושה מנהלי כספים לשעבר של פארמלאט, ביקשו מהשופט להסכים לעסקת טיעון, שבמסגרתה ייגזר עליהם מאסר מופחת של עד שנתיים-וחצי. החלטת השופט תימסר מחר.

 

התביעה במילאנו חקרה גם את תפקידם של בנקים בשערורייה, כולל ענקי בנקאות כמו סיטיגרופ, מורגן סטנלי, דויטשה בנק ויו-בי-אס, ונראה שהיא תבקש להעמידם בקרוב למשפט נפרד. עורכי דינו של טאנצי טוענים שלבנקים היה תפקיד מפתח בנפילת פארמלאט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
טאנצי: יעמוד למשפט
צילום: איי אף פי
מומלצים