שתף קטע נבחר

התוכנית של הכתומים: עצירת מכוניות המונית

במועצת יש"ע הבינו כנראה שחסימת צירי תנועה מזיקה לעצבי הנהגים כמו גם למטרתם, ולכן בחרו הפעם בדרך פעולה מתונה יותר. המועצה קוראת לנהגים לעצור בשולי כבישים ברחבי הארץ ב-18:00, ובמשך רבע שעה להניף שלטים נגד הפינוי: "נראה שאפשר לשנות באמונה, לא בהשתוללות"

תחת הסיסמה "עוצרים - חייבים לחשוב מחדש", תקיים היום (יום ב') מועצת יש"ע מפגן מחאה נגד תוכנית ההתנתקות בכבישים מדן ועד אילת. על פי התוכנית, בשעה 18:00 ייעצרו עשרות אלפי כלי רכב בשולי הכבישים, ויושביהם יחזיקו שלטים הקוראים לבטל את גזירת הפינוי.

 

כמו כן, בשלושה מוקדים עירוניים יעמדו כלי רכב עם סרטים כתומים: מהכניסה לירושלים ועד משכן הכנסת, מצומת הצ'ק פוסט בחיפה ועד לקריון ומצומת סגולה בפתח תקווה ועד מחלף הרכבת.

 

"הכוונה היא לא אלימות ולא חסימת כבישים, אלא אמירה שקטה ורצינית שאולי תגרום לכנסת ולממשלה לחשוב ולהעריך מחדש את תוכנית ההתנתקות,

ואולי רק לדחות אותה לצורך בחינה מחדש", אמר אתמול ראש מטה הפעולה של המפגן מטעם מועצת יש"ע, רפי בן בסט, בישיבת ההכנה לאירוע.

 

בישיבה השתתפו רכזי כל קטעי הכבישים, שבדקו את השטח בשבועות האחרונים וארגנו את עשרות אלפי האנשים שכבר נרשמו להשתתפות במחאה ההמונית. במועצת יש"ע מעריכים שבעקבות פיגוע הירי ביום שישי האחרון, בו נרצחו שני נערים, מספר המשתתפים יחצה את קו המאה אלף. במועצה חוזרים ומדגישים שאין כוונה לחסום את הכבישים או לנהוג באלימות, אלא לחזור בשקט לתודעה הציבורית.

 

המשתתפים יצוידו במכשירי מירס, סרטים כתומים ושלטים. במקומות בהם לא ניתן לעמוד בשולי הכביש מבלי להפריע לתנועה יעמדו סדרנים מטעם מועצת יש"ע, שיבקשו מהנהגים להמשיך עד לנקודה בה ניתן יהיה לעצור.

 

לגבי תנועת הנגד של הסרטים הכחולים שהתעוררה ברחבי הארץ אמר משה בן זמרה ממטה מאמץ: "החלה תנועת התעוררות, וכרגע רואים כמה סרטים כחולים. אתם תשפטו מה יש יותר - אנשים בעד ההתנתקות או נגדה. אני מאמין שמחר האמירה תהיה חד משמעית.

 

"תנועת הסרט הכחול נובעת מהתעצמות הגל הכתום ומהסקרים שמצביעים על ירידה בתמיכה בהתנתקות. אנו מקווים שהפעולה הגדולה מחר תספיק, ותגרום לכנסת ישראל להבין שהמהלך הפוליטי איננו נכון, או שלפחות ידחו אותו ויבחנו מחדש היבטים שלא נבחנו עד כה", הוסיף בן זמרה.

 

במועצת יש"ע מייחסים חשיבות רבה לבטיחות המשתתפים וכן לדרך בה תנוהל המחאה. לדבריהם, "צריך שכולם יקבלו הנחיות זהירות איך לרדת מהרכב ואיך לעמוד בצד הכביש. הכוונה היא לשנות את הלך הרוח בציבור הישראלי, וצריך להראות שאפשר לשנות באמונה ולא בהשתוללות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לא בהשתוללות (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
מראות שלא יחזרו הפעם?
צילום: רויטרס
מומלצים