שתף קטע נבחר

אביו של החייל שסירב לפנות: "אני גאה בבני"

אביו של רב"ט אבי ביבר, שסירב לקחת חלק בהריסת המבנים היום בשירת הים בגוש קטיף, אמר כי המפקדים בצה"ל התעלמו מבקשתו של בנו לא לקחת חלק בפינוי: "הוא עשה מעשה אמיץ", הבהיר את דעתו

"אני גאה בבן שלי. לדעתי הוא עשה מעשה נכון". כך אמר הערב (יום א') ל-ynet רפאל, אביו של רב"ט אבי ביבר, חייל צה"ל שקרא "יהודי לא מגרש יהודי" במהלך עבודות הריסת המבנים הנטושים בהתנחלות שירת הים בדרום רצועת עזה.

 

 

החייל, שנשקו נלקח לאחר האירוע, הובא למשפט מול מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, אלוף-משנה אבי לוי, אולם דרש להישפט בפני בית דין צבאי משום שהוא מסרב להישפט בפני אל"מ לוי. הכרעה בנושא תינתן על-ידי הפרקליטות הצבאית.


החייל הסרבן, הוריד את הקסדה וזעק (צילום: רויטרס)

 

ביבר, המשרת בגדוד 603 של חיל ההנדסה המוצב ברצועת עזה, עלה לארץ לפני תשע שנים מניו יורק וכעת הוא גר בתקוע. "הוא ראה קצינים שמרביצים ליהודים ולא יכל לסבול את זה", הסביר האב. לדבריו, בנו פנה לפני כמה ימים למפקד הגדוד ולמפקדים אחרים וסיפר להם כי אינו יכול לקחת חלק באירוע בו כוחות צה"ל מתעמתים עם מתנחלים.

 

"הוא משרת באזור הזה ומכיר את המתנחלים וקשה לו לראות עימותים בין הצבא למתנחלים". הסביר האב. לדבריו, המפקדים התעלמו מבקשתו של הבן למצוא פיתרון לבעיותיו ואמרו לו כי ידונו בהן רק בעוד כחודשיים, לקראת ביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

היום שולב ביבר במשימה כחלק מכוח האבטחה, וכאמור, בחר שלא לקחת בה חלק. לדברי האב, משעות הצהריים הוא מקבל חיזוקים רבים על הפעולה שביצע בנו: "הם מתקשרים אלי ואומרים 'כל הכבוד ויישר כוח'. הבן שלי עשה מעשה אמיץ בכך שלא הסתיר את מה שהוא חש, כמו חיילים שמסרבים בשקט, אלא אמר זאת בפני כולם". האב הוסיף עוד כי שוחח עם בנו הערב והבן ציין כי אינו חושש מהמשפט שייערך לו והוא מאמין בצדקת דרכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"לא מגרש". רב"ט ביבר
צילום: איי פי
עימותים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים