שתף קטע נבחר

אל תאמרו עוד מפלגת "יחד" כי אם "מרצ-יחד"

אחרי שהתברר כי הציבור לא ממש מקשר בין מפלגת יחד ל"מותג" השמאל הוותיק - מרצ, החליטה ועידת המפלגה לעזור לו קצת. הצעתו של ח"כ חיים אורון זכתה לרוב, ומעתה תיקרא המפלגה: "מרצ-יחד"

מחזירים עטרה ליושנה. ועידת מפלגת יחד (ישראל חברתית דמוקרטית) החליטה הערב (יום א') לשנות שוב את שמה של המפלגה, ולהחזיר את המותג הוותיק "מרצ" לתמונה. מעתה, תיקרא מפלגת השמאל הקטנה מרצ-יחד, ולא רק יחד.

 

את שינוי השם המקורי, ממרצ ליחד, הוביל יושב ראש המפלגה ד"ר יוסי ביילין. אך השינוי לא נקלט היטב, לא בקרב חברי המפלגה, ועוד פחות מזה בציבור הרחב. סקר שנערך במפלגה גילה כי רק אחוזים בודדים בציבור מזהים את השם "יחד" עם המותג הוותיק והמוכר "מרצ". בעקבות תוצאות הסקר החלה במפלגה תסיסה, הן בקרב פעילים והן בקרב המנהיגים, שהובילה בסופו של דבר להחזרת השם "מרצ".

 

את ההצעה לשנות את השם לצירוף מרצ-יחד הוביל ח"כ חיים אורון, ותמכו בו ביילין, יוסי שריד ואבשלום וילן. ההצעה זכתה לתמיכתם של 178 מחברי הוועידה, אל מול 154 התומכים בשם מרצ - ישראל חברתית דמוקרטית, שהציע ח"כ רן כהן בתמיכתה של יו"ר הסיע זהבה גלאון. היו גם הצעות נוספות, אך הן לא זכו לתמיכה משמעותית.

 

ביילין אמר במהלך הדיון כי "אקבל כל החלטה שתתקבל, והאחריות להצלחת המפלגה בבחירות מוטלת קודם כל עליי. אני רואה את תפקידי כיושב ראש להגדיל משמעותית את כוחנו בבחירות הבאות".

 

ועידת מרצ-יחד השלימה גם את ההצבעות על תקנון המפלגה, ולמעשה, הפכה למפלגה הראשונה שמכריזה על מועמדה לראשות הממשלה. על פי התקנון עליו הצביעו חברי הוועידה, יושב הראש המכהן יהיה זה שגם יעמוד בראש המפלגה בבחירות הבאות לכנסת. זאת בניגוד להערכות כי בסופו של דבר יתקיימו בחירות לבחירת יושב ראש חדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
הצעתו נבחרה. ביילין
צילום: אורי פורת
צילום: ערוץ 2
המותג הוותיק עושה קאמבק
צילום: ערוץ 2
מומלצים