שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  היצע הדירות בירושלים יספיק ל-4 חודשים בלבד

  ברבעון הראשון של השנה נמכרו 530 דירות חדשות, לעומת 262 דירות ברבעון המקביל אשתקד - זינוק של 102%. נשיא התאחדות הקבלנים: "אחת הסיבות לירידה במלאי הדירות בעיר: מצוקת קרקעות מתוכננות לבנייה למגורים"

  מספר חודשי ההיצע של דירות חדשות בירושלים עומד על פי קצב המכירות ברבעון הראשון של השנה, על 4 חודשי היצע בלבד. כך עולה מהסקירה הכלכלית החודשית של התאחדות הקבלנים.

   

  על פי הנתונים, ברבעון הראשון של 2005 נמכרו 530 דירות חדשות, לעומת 262 דירות ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בזינוק של 102% במכירת דירות. לשם השוואה, לפני חודשיים עמד מספר חודשי ההיצע בירושלים על 7 חודשי מלאי ובספטמבר 2004 עמוד מספר חודשי ההיצע על 14 חודשים.

   

  לדברי כלכלני ההתאחדות, לאור העלייה במכירת הדירות ובהנחה שקצב המכירות אף יגבר כתוצאה ממתן מענקי הזכאות לרוכשי דירות בירושלים, הרי שמלאי הדירות בעיר הבירה עלול להמשיך ולרדת ולגרום לעלייה במחירי הדירות בירושלים.

   

  נשיא התאחדות הקבלנים, אהרון כהן, מסביר כי אחת הסיבות לירידה במלאי הדירות בעיר היא מצוקת קרקעות מתוכננות לבנייה למגורים, שאינה מאפשרת

  לקבלנים להתחיל בפרויקטים חדשים. על כן, הוא קורא למשרד השיכון להגביר את שיווק הקרקע לבנייה רוויה בעיר הבירה על מנת שלא ייווצר מחסור בדירות.

   

  לדברי יו"ר ארגון הקבלנים והבונים בירושלים והסביבה, יאיר ביטון, הפרסום על מענקי הזכאות הגדיל באופן משמעותי את היקף הדירות שנמכרו בירושלים, בייחוד בשכונת הר-חומה, שבה קיימת בנייה לזוגות צעירים. "מגמה זו, אם תימשך, במקביל לעלייה בביקושים לדירות, תפעיל לחץ על משרד השיכון לשווק קרקעות זמינות לבנייה. על הבנייה למגורים להיות מלווה בקידום ובפיתוח התשתיות בעיר" מסביר ביטון.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  ירושלים. עלייה במכירות
  צילום: סבסטיאן שיינר
  כהן: מצוקת קרקעות לבנייה למגורים
  מומלצים