שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בריטניה: חטפה 8 התקפי לב – ולא הרגישה בכלום

  אחות שעבדה עם חלוץ השתלות הלב פרופ' כריסטיאן ברנרד, לקתה בשמונה התקפי לב שכמעט הרגו אותה, ולא הרגישה בסימפטומים. היום לאחר שעברה השתלת לב, היא אומרת: יש לי לב חדש, ואני חייבת לשמור עליו

  שמונה התקפי לב עברו על אוולין דייץ', והיא לא הרגישה אפילו אחד מהם. ולא מדובר בעוד חולה שפשוט לא היתה מודעת לסימנים המקדימים ולתופעות הלוואי הנילוות. דייץ' עבדה במשך שנים רבות לצד חלוץ השתלות הלב פרופ' כריסטיאן ברנרד. "במבט לאחור", היא מספרת השבוע לכתב רשת הטלוויזיה BBC הבריטית, "עברו עלי במדויק כל הסימפטומים של התקפי לב, אני רק לא ייחסתי להם חשיבות".

   

  הסימנים הראשונים להתקף הלב היו לא ספציפיים: "העליתי במשקל" היא

  מספרת, "והתחלתי לחוש עייפות, וכאבים בצוואר ובאוזן. הייתי בטוחה שזו שפעת, כשהרגשתי משהו תקוע לי בגרון. לא עלה בדעתי שזו בעיה שקשורה ללב. לא היו לי כאבים בחזה או תחושת לחץ".

   

  מצבה של דייץ' החל להידרדר, כשהיא ממשיכה לעבוד ביחידה להשתלות לב. עם ההחמרה במצבה, היא פנתה לרופא שזיהה כי המדובר בהתקף לב. דייץ' עברה ניתוח של ארבעה מעקפי לב, אך גם אחר כך, לא חשה בהטבה כלשהי.

   

  אם זה לא הספיק, נדבקה דייץ' במהלך האישפוז בחיידק העמיד MRSA, ומצבה המשיך להידרדר. אז, איבחנו הרופאים כי היא ליבה לקה במחלת קרדיומיופתיה הפוגמת קשות בשריר הלב. "רק השתלת לב תציל אותך" בישרו לה הרופאים.

   

  במשך 11 חודשים הייתה דייץ' על רשימת ההמתנה, עד שנמצא לה לב מתאים. במהלך הניתוח, מצאו הרופאים כי ליבה החולה של דייץ' עבר שמונה התקפי לב. אולם סוף טוב הכל טוב, ניתוח ההשתלה עבר בהצלחה. "אני מרגישה אדם חדש עם טעם לחיים" סיכמה דייץ', "יש לי לב חדש, וכעת אני חייבת לשמור עליו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  התקף לב. גם בלי להרגיש
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים