שתף קטע נבחר

ש"ס פתחה את מערכת הבחירות בקריאה לחון את דרעי

עשרות פעילי ש"ס הגיעו למשרדי התנועה כשהם מצוידים בסטיקרים הקוראים להעניק חנינה לדרעי. יו"ר התנועה, אלי ישי, הכחיש את הידיעות על מחנאות בתנועה והתפלגות אפשרית בין תומכי דרעי לתומכי ישי. גורם בכיר בש"ס: נפנה גם לקהל בוחרים שאינו מזוהה עם ש"ס, כמו ציבור העולים החדשים

צלו של אריה דרעי לא מש מיו"ר תנועת ש"ס, אלי ישי, שפתח אתמול (יום א') את מערכת הבחירות של התנועה.
עשרות פעילי ש"ס הגיעו למשרדי המפלגה בירושלים, כשהם מצויידים בכרזות ובסטיקרים הקוראים להעניק חנינה לדרעי. השטח היה גם זה שהכתיב את אופי הנאומים בעצרת: כאשר הנואמים הגדירו את שחרורו של דרעי מהכלא, כאחת מהמטרות העיקריות של התנועה.
לפני שעלה ישי לנאום, "חימם" את הקהל ח"כ שלמה בניזרי. הוא פתח את דבריו בכך שהביע צער על כך שאריה דרעי, לראשונה בהיסטוריה של ש"ס, לא יוכל להיות שותף פעיל במערכת הבחירות. לאחר מכן אמר בניזרי כי "עברנו עכשיו שנה וחצי של רדיפה נגד היהדות, ובסוף הורדנו את ברק", וכי "סופם של נלחמים בתורה כסופו של ראש הממשלה". בניזרי ציין כי "ראש הממשלה ברק היה מכת ברק. אנחנו צריכים להיכנס למסלול חדש של חיים חדשים ובגרות. זה נשמע כמו דרשת בר מצווה, אך מטרתנו היא לאחד את המערכות".
כאשר הגיע תורו, פתח ישי את דבריו בהדגשת החשיבות שרואה התנועה בניסיון להשיג חנינה לדרעי. לאחר מכן הכחיש את הידיעות על מחנאות בתנועה והתפלגות אפשרית בין תומכיו לתומכי דרעי. לדבריו, אין מחנאות בתנועה, וכולם מאוחדים סביב מערכת הבחירות והחנינה לדרעי. בהמשך ציין ישי כי מבחינת ש"ס יש לקיים את הבחירות מוקדם ככל האפשר, אפילו לפני חג הפסח.
גורם בכיר בש"ס ציין כי מערכת הבחירות הנוכחית תתאפיין בפנייה לקהל יעד שאינו מזוהה בהכרח עם התנועה. כך למשל תנסה התנועה לפנות אל ציבור העולים החדשים ממדינות חבר העמים, תוך שהיא מדגישה את ערכי הסיוע החברתי.

הרב כדורי בירך את ישי

בתוף כל, יושב ראש ש"ס, אלי ישי, בא הערב לקבל את ברכתו זקן המקובלים, הרב כדורי בישיבת נחלת יצחק בירושלים.
האירוע אורגן בעקבות שמועות שנפוצו במערכת הפוליטית, לפיהן החליט הרב כדורי להקים מפלגה מתחרה לש"ס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. לקיים בחירות מוקדם ככל האפשר
צילום: גלי תיבון
צילום: איי אף פי
דרעי. המטרה - חנינה
צילום: איי אף פי
מומלצים