שתף קטע נבחר

"שלטון נקנה בכסף במפלגת העבודה"

כך כתבה שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, חיותה כוחן, בעת שהאריכה בארבעה ימים את מעצרו של יו"ר איגוד נהגי המוניות בגוש דן, יהודה בר-אור, החשוד שפקד נהגים למטהו של עמיר פרץ

"מחומר החקירה מצטיירת תמונה קשה של שיבוש ההליך הדמוקרטי וקניית שלטון בכסף" - כך קבעה שופטת בית משפט השלום, חיותה כוחן, שהאריכה בצהריים (יום ג') בארבעה ימים את מעצרו של יו"ר איגוד נהגי המוניות בגוש דן, יהודה בר-אור, החשוד שפקד נהגים למטהו של עמיר פרץ. נציגת המשטרה, פקד אורנה שמר, אמרה ש"יש ראיות לזיופים ולהתפקדויות פיקטיביות במטה של עמיר פרץ".  

  

בר-אור חשוד בשיבוש מהלכי חקירה, במרמה ובעבירות על חוק המפלגות, בכך ששילם את דמי ההתפקדות למפלגת העבודה במקום נהגי מוניות. חקירתו מצטרפת לחקירה מסועפת שמנהלת המשטרה זה מספר שבועות ועניינה התפקדויות פיקטיביות בפריימריז של מפלגת העבודה. עד כה נחקרו מתפקדים רבים, שטופסי ההתפקדות שלהם נחשדו כפיקטיביים.

 

אתמול נחקרו ביחידה הארצית לחקירות הונאה קבוצת נהגי מוניות מתחנת "הקסטל" בתל-אביב, ובכללם נהגים ששימשו כ"רכזי התפקדויות". בנוסף, נחקרו נהגי מוניות שהעידו שהרכזים פקדו אותם למפלגה כדי לתמוך בעמיר פרץ בבחירות הפנימיות. הנהגים העידו שבתמורה להמחאה שנתנו בעבור דמי ההתפקדות, קיבלו את אותו סכום במזומן. מעדותם עלה כי בר-אור, המשמש כיו"ר איגוד נהגי המוניות בגוש דן, המונה כ-70 תחנות בגוש דן, הוא שהשיב להם את כספי ההתפקדות.

 

מהחקירה עלה חשד כי בר-אור עצמו ניסה לשבש מהלכי חקירה לאחר חקירתו הראשונית ביחידה, זאת לאחר שפנה למספר גורמים וביקש מהם לא לספר במשטרה את הידוע להם. נציגת המשטרה, פקד אורנה שמר, אמרה: "אנו מנהלים חקירה של כחודש ימים בפרשה הסבוכה הזאת ועד היום ובשלב הזה נמצאו ראיות לזיופים והתפקדויות פיקטיביות במטה של עמיר פרץ".

   

פרקליטו של בר-אור, עורך הדין ציון אמיר, אמר: "מקומם לבקש את הארכת מעצרו של בר-אור. מדובר על איש ללא עבר פלילי, פעיל ציבור וחבר במפלגה". עוד אמר עו"ד אמיר כי הוא מסכים לכך שיש חשד סביר וראיות חד-משמעיות לגבי החשוד, "במילים אחרות, החקירה הסתיימה ולכן ניתן לשחרר אותו".

 

השופטת חיותה כוחן כתבה בהחלטתה, ש"הגם שמדובר בהליך פנימי של מפלגה יש לכך השלכה על כלל הציבור ועל ההליך הדמוקרטי בכללותו". לדבריה, לא ניתן לשחרר את בר-אור ממעצר משום ש"מתוקף מעמדו קיים חשש כי הוא ינצל את כוחו להשפיע על עדים שטרם נחקרו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
יהודה בר-אור
צילום: אבי כהן
צילום: מיכאל קרמר
התפקדו כדי לתמוך בעמיר פרץ
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים