שתף קטע נבחר

הרשות לני"ע האמריקנית חוקרת את IBM

החקירה קשורה ככל הנראה לאופן שבו חשפה החברה את עלות חבילות המניות והאופציות של העובדים, לכאורה כדי להנמיך ציפיות לגבי ביצועי הסחר

ענקית המיחשוב IBM מסרה אתמול (ב') כי היא נמצאת תחת חקירה לא רשמית של הרשות לני"ע ומשתפת פעולה עם הרשות באופן מלא. מניות IBM רשמו ירידה של אחוז לאחר החשיפה.

 

החקירה קשורה ככל הנראה לאופן שבו חשפה IBM את עלות חבילות המניות והאופציות של העובדים שניתנו ברבעון הראשון של שנת הכספים. בזמנו טענו אנליסטים כי IBM רמזה שעלות חבילות האופציות תהיה גבוהה ממה שהיתה בפועל, כדי להפחית את הציפיות בנוגע לביצועי הסחר הכלליים שלה, ולהסוות את גודל הירידה בהכנסות.

 

IBM מסרה, כי חוקרי הרשות מבקשים מידע בנוגע לחשיפה של תוכנית לתת לעובדים אופציות כהוצאה מה-5 באפריל, ובנוגע לדיווח על תוצאות עסקיות מאכזבות ומפתיעות 9 ימים לאחר מכן. רווחיה של IBM ברבעון הראשון היו 1.4 מיליארד דולר, נמוכים מציפיות האנליסטים. לאחר פרסום התוצאות רשמו מניות החברה ירידה של 8%.

 

מ-IBM נמסר כי "הרשות לני"ע הודיעה לחברה כי החקירה הלא רשמית אינה סימן לכך שהתבצעו הפרות של החוק". הרשות לני"ע סירבה למסור הודעה פומבית בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים