שתף קטע נבחר

"מנהל וורלדקום חייב להיות במאסר עד סוף חייו"

כך דורשת התביעה-הכללית של ארה"ב - אחרי שהמנכ"ל-לשעבר ביקש את רחמי בית-המשפט

"ברנרד אברס, שניהל את וורלדקום, חייב לשבת בכלא עד סוף ימיו" - אמרו היום (ג') אנשי התביעה-הכללית הפדרלית, ותבעו כי השופטת לא תיענה לבקשתו של אברס כי בית-המשפט ירחם עליו.

 

התובעים כתבו לשופטת ברברה ג'ונס: "אי-אפשר להגזים בגודלם האדיר של הפשעים אשר בוצעו; ההונאה בוורלדקום הייתה הגדולה ביותר שאירעה בתחום ניירות-הערך מאז תחילת קיומה של ארצות-הברית". הם הזכירו לה את העונש שהוטל על ראש אדלפייה, ג'ון ריגאס, אשר למרות מצבו - בן 80 שנה, בבריאות לקויה - נדון למאסר שיימשך 15 שנים (אם כי במקרה שהרופאים יחזו כי נותרו לו חודשיים לחיות, ואם כבר ריצה לפחות שנתיים בית-הסוהר - יוכל להשתחרר); וזאת, על עברות שגודלן אינו מגיע לגודל של העברות אשר ביצעו אברס ואנשיו.

 

אברס, בן 63 שנה ובעל היסטוריה רפואית של בעיות בלבו, הורשע (15 במארס) בתיזמור ההונאה האדירה - 11 מיליארד דולר - אשר גרמה, בשנת 2002, לשקיעת תאגיד הטלקום שהוא עמד בראשו. גזר-הדין מיועד להינתן ביום 13 ביולי.

 

הוא ביקש כי בית-המשפט יגזור עליו עונש שיהיה "במידה ניכרת פחות" מאשר שהות בבית-הסוהר עד סוף ימיו; הוא ביקש כי גזר-דין כזה ינומק במצבו הבריאותי, ובכך שעסק רבות בתרומה לצדקה ולחברה בכלל. לפחות 100 איש - בעיקר בני-משפחה וחברים - כתבו אל השופטת דברים ברוח זו.

 

אנשי התביעה-הכללית השיבו כי שירות בתי-הסוהר לא יתקשה להשגיח על בריאותו של אברס; אשר לתרומתו-לחברה - הוא הזכיר את תחושות החמלה שהפגין כלפי הזולת, ואת היותו דגם לפעילות מקצועית - הם אמרו כי עניינים אלה "הינם בדיוק מה שיש לצפות מאנשים הגונים, העובדים למחייתם".

 

פרשנים ציינו כי אמנם, עובדי קצין-המבחן המליצו כי אברס יישאר בכלא עד יום-מותו - אבל לאחרונה שונה החוק האמריקני, ועמד קציני-המבחן אינה נחשבת מכריעה (כפי שהיה עד כה) אלא המלצה בלבד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אברס. מביט אחורה - בזעם? בחשש?
צילום: איי פי
מומלצים