שתף קטע נבחר

פרץ: ההתנחלויות בעזה הם מעשה אנטי ציוני

עמיר פרץ יוצא במתקפה נגד בנימין נתניהו והמתנחלים בעזה: "פעם אחת הם חיים שם בלגונה ומעסיקים עובדים זרים ב-50 שקל ליום, בפעם השנייה גוזלים הון מהמדינה שמממנת את חייהם שם, ובפעם השלישית הם מקבלים מהממשלה פיצוי עתק עבור הפינוי. זאת נקראת הקרבה?" ועל ביבי: "הוא נתן רוח גבית נוספת למתנתקים"

"המתנחלים זועקים שהקריבו, אבל הם לא הקריבו דבר, פעם אחת הם חיים שם בלגונה ומעסיקים עובדים זרים ב-50 שקל ליום, בפעם השנייה גוזלים הון מהמדינה שמממנת את חייהם שם, ובפעם השלישית הם מקבלים מהממשלה פיצוי עתק עבור הפינוי. זאת נקראת הקרבה? אין מעשה יותר אנטי ציוני מההתנחלויות מעזה. לא מעניין אותם בכלל עתידה של מדינת ישראל".

 

את המילים החריפות האלו ירה הבוקר (יום ד') יו"ר ההסתדרות והמועמד לראשות העבודה, ח"כ עמיר פרץ, בנאום שנשא בכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה בירושלים. פרץ תקף את המתנחלים ואת הממשלות שהמשיכו להשקיע כספים מיותרים בשטחים על חשבון עיירות הפיתוח.

 

"המקום היחיד בו הייתה רווחה במדינת ישראל זה בשטחים", טען. "אני לא אשחק במילים. אגש לילדי ירוחם ואומר להם: שם קבור החינוך שלכם. מה, אנחנו לא ציונים?"

 

הוא הוסיף ותקף את שר האוצר, בנימין נתניהו, על התנגדותו להתנתקות. "נתניהו נתן רוח גבית נוספת למתנתקים. 80% מהם כבר השלימו עם הגזירה

 - ואז בא נתניהו ונתן להם רוח נוספת. ואז הם יצאו לרחובות, חסמו כבישים וחוללו מהומות בלי דין. פתאום הכול מותר להם. החמאס משחרר קלטות עם דברי נתניהו, שם הוא אומר שהישראלים בורחים מעזה בגלל הקסאמים. הם מציגים את זה כניצחון שלהם".

 

הוא הוסיף: "אני בעד ההתנתקות, אך לא מסיבות כלכליות אלא מסיבה אחת בלבד: מדינת ישראל איבדה את המוסר שלה. האלימות בחברה נובעת מהשהייה שלנו בשטחים, להפסיק את המשחקים הללו זה העניין המרכזי, 1700 משפחות לא יכולות להחזיק כך את המדינה".

 

פרץ שיגר חץ אחרון לעבר נתניהו,שנאם לפניו בכנס והודיע כי הוא אינו מתכוון להתפטר מתפקידו פן יפגע הדבר בכלכלה הישראלית: "אל תהיה במקום אלוהים. קצת צניעות, עם כל הכבוד יש עוד אנשים שיצליחו לנהל את האוצר. אבל אני מאשים אתכם, הנוכחים כאן, כולם נהיו לי השתקנים הגדולים, כל מי שלא יוצא היום נגד מדיניות נתניהו גם הוא אשם. נתניהו מציג את עצמו כמחולל רפורמות אבל הוא לא חולל שום רפורמות, יש כאלה שבמשך שנים חפרו תשתיות שאף אחד לא ראה ויש כאלה שבאו אח"כ לגזור את הסרט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
פרץ. לא אשחק במילים
צילום: תומריקו
נתניהו. חמאס מתעודד?
צילום: ישראל הדרי
מומלצים