שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נתניהו: הוריתי להאיץ את מכירת בנק לאומי

  שר האוצר אומר בכנס קיסריה: עד סוף השנה נוציא את בנק לאומי מידי הממשלה. הנחיתי את החשב להאיץ את הוצאת המכרז למכירת גרעין השליטה, ואם המהלך הזה לא יביא תוצאות מהירות, נלך על האופציה השנייה - חלוקת המניות לציבור

  "רק המשך הרפורמות יבטיח את המשך הצמיחה המהירה של המשק. הרפורמה החשובה ביותר שאנחנו מצויים כיום בהעברתה היא הרפורמה בשוק ההון. הרפורמה הזו חייבת לצאת לדרך כשבמקביל נשלים עד סוף השנה את הפרטת הבנקים, עם מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי".

   

  כך התחייב שר האוצר בנימין נתניהו בנאום שנשא היום (ד') בכנס קיסריה המתקיים בירושלים.

   

  "הנחיתי את החשב הכללי, ירון זליכה, להאיץ את הוצאת המכרז לגרעין השליטה בבנק לאומי. במקביל נעביר בכנסת את החוק לחלוקת המניות לציבור. ובבצע אחת מתשי הדרכים - מה שיבוא קודם - מכירת גרעין שליטה למשקיעים פרטיים או חלוקת המניות שבידי הממשלה לציבור", אמר נתניהו.

   

  לדבריו, לחלוקת המניות לציבור יש יתרון אחד גדול - היא מתקנת עיוות בשוק ההון. בישראל, בניגוד למדינות מפותחות,  רק אחוזים בודדים מושקעים בשוק ההון. "חלוקת מניות לאומי תביא לכך שכל תושב ישראלי יהיה מושקע בשוק ההון וזה דבר מאד חיובי".

   

  שר האוצר הבהיר - "היעד הראשון שלנו הוא להוציא את הבנק מידי הממשלה עד סוף השנה, ועל כן ההנחייה שלי היא - מה שיבוא קודם - מכירת גרעין שליטה או חלוקת מניות לציבור - הוא שיקרה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כנס קיסריה ה-13
  בנימין נתניהו
  צילום: ישראל הדרי
  מומלצים